Порядок прийняття на роботу у вихідний, святковий чи неробочий день

1849
При переведенні працівників з однієї організації до іншої, дата прийняття на роботу припадає на святковий день. Чи можуть виникнути трудові відносини у неробочий, вихідний або святковий день? У якій послідовності документувати кадрові процедури?

Розглянемо процедуру прийняття на роботу у вихідний день на прикладі таких дат: 30 квітня — запланована дата звільнення, 1 травня (державне свято) — прийняття.

Кодекс законів про працю України (КЗпП) не містить заборони щодо укладання трудового договору з дня, що статтею 73 КЗпП визначено як вихідний, святковий чи неробочий.

Утім, документуванню (зокрема, датам) слід приділити особливу увагу.

Порядок може бути таким:

1.Необхідно видати наказ про звільнення у зв’язку з переведенням пунктом 5 статті 36 КЗпП. Дата наказу може бути як 30 квітня, так і інша, приміром, 28 або 29 квітня. Дата звільнення, що вказана у наказі, — 30 квітня.

Увага!

Згідно з ДСТУ 4163–2003 дата наказу — це дата його підписання. Дату оформлюють цифровим способом. Елементи дати наводять арабськими цифрами в один рядок у послідовності: число, місяць, рік (наприклад, 18.09.2015; 05.10.2015). Дата є обов’язковим реквізитом будь-якого документа.

2. 30 квітня — це останній день роботи в організації А.

У цей день працівник має отримати повний розрахунок і трудову книжку (ст. 116 КЗпП). Тобто теоретично 30 квітня працівник може прийти з трудовою книжкою в організацію Б і подати заяву про прийняття на роботу.

3. Працівник пише заяву про прийняття на роботу в організацію Б: «Прошу прийняти у порядку переведення з організації А з 1 травня...». Дата заяви — 30 квітня.

4. Кадрова служба організації Б видає наказ про прийняття на роботу з 1 травня.

Дата наказу — 30 квітня.

Увага!

Ознайомити працівників з наказами про прийняття на роботу, посадовими (робочими інструкціями), Правилами внутрішнього трудового розпорядку та іншими локальними актами (за потреби) слід також 30 квітня.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль