Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

11197
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачено частиною 2 статті 21 КЗпП. Отже, працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укладати і трудовий договір про роботу за сумісництвом.

При прийняття працівника на роботу за сумісництвом потрібно укласти окремий трудовий договір в кожній установі (або на кожній окремій посаді у випадку внутрішнього сумісництва), оскільки робота за сумісництвом здійснюється на умовах трудового договору.

Для влаштування на роботу за сумісництвом в іншу установу особа повинна надати роботодавцю усі необхідні документи, щоб провести відповідні кадрові процедури. У такому випадку (працевлаштування за сумісництвом) не потрібно надавали лише трудову книжку. Оскільки на осіб, що працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за основним місцем роботи (п.1.1 абз.3 Інструкції № 58).

Укладення трудового договору за сумісництвом (внутрішнє і зовнішнє сумісництво) оформлюється наказом про зарахування на роботу працівника (ч.3 ст.24 КЗпП).

Підставою для видання наказу про прийняття на роботу працівника за сумісництвом слугуватиме укладений в усній чи письмовій формі трудовий договір про сумісництво. Також це може бути заява про прийняття на роботу за сумісництвом з відповідною резолюцією керівника організації

Наказ можна оформити за типовою формою № П-1, на загальному бланку установи чи на спеціальному (так званому бланку наказів).

Якщо наказ оформлюється за формою, яка відрізняється від типової, то обов’язково повинні бути збережені всі показники, які передбачені в типовій формі. Щоб оформити прийняття сумісника, потрібно також виконати інші кадрові процедури.

Увага!

У наказі необхідно зазначити:

  • умови щодо його строковості, за наявності відповідних підстав (ст. 23 КЗпП);
  • установлення випробування (ст.26 та ст.27 КЗпП);
  • режим роботи;
  • що робота виконуватиметься за сумісництвом.

Зразок трудового договору про роботу за умісництвом (скачати)

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильноПідписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль