Кадровик01

Поновлення незаконно звільненого працівника на роботі за рішенням суду

  • 8 лютого 2017
  • 6939

Якщо працівник був незаконно звільнений, то його поновлює на роботі орган, який вирішує трудову суперечку. Справи про поновлення на роботі розглядаються районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами (ст. 232 КЗпП).

Роботодавець зобов’язаний негайно поновити працівника на роботі, в разі відповідного рішення суду. Рішення суду вважається виконане після видання відповідного наказу роботодавцем про поновлення працівника на роботі. Після цього виконавча служба виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.

При затримці поновлення працівника роботодавець повинен сплатити компенсацію, яка рівна середньому заробітку за час затримки.

Отримання і реєстрація рішення суду про поновлення незаконно звільненого працівника на роботі

Роботодавець повинен поновити на роботі працівника за рішенням суду, навіть при поданні апеляції. Роботодавець зобов’язаний видати наказ про поновлення працівника на робочому місці не залежно від подальших намірів щодо оскарження рішення. Тому роботодавець або його представник повинен отримати копію рішення суду в день його проголошення.

Увага!

Згідно зі статтею 222 Цивільного процесуального кодексу, копія рішення суду видається одразу після його проголошення особам, які брали участь у справі. У разі проголошення тільки вступної і резолютивної частини судового рішення, особам, які брали участь у справі і були присутні у судовому засіданні, негайно після його проголошення видають судового рішення із викладом вступної і резолютивної частини.

Отримавши копію судового рішення, роботодавець насамперед повинен зареєструвати його надходження в організацію.

Наказ про поновлення незаконного звільненого працівника на роботі

При визнанні судом звільнення незаконним, вважається, що людина не припиняла свою роботу. Тому укладати новий трудовий договір з таким працівником не потрібно. При цьому усі попередні умови раніше укладеного договору зберігаються.

Роботодавець повинен видати наказ про поновлення працівника на роботі, в якому слід відобразити:

  • скасування наказу про звільнення, яке визнано не законним;
  • допуск працівника до роботи;
  • виключити усі записи, пов’язані із незаконним звільненням, із кадрових документів;
  • виплату компенсації за час вимушеного прогулу.

Якщо організацію, на яку поновлюється працівник, було ліквідовано, то суд зобов’язує ліквідаційну комісію, керуючого майном організації або правонаступника виплатити компенсацію працівнику за вимушений прогул, а працівника вважають звільненим за пунктом 1 статті 40 КЗпП.

Зміни до трудової книжки та інших кадрових документів

Документи поновленого на роботі працівника слід відновити, а саме:

Закреслення в трудовій книжці попереднього запису про незаконне звільнення не допускається. Тому необхідно зробити новий запис про поновлення на роботі. Але працівник має право вправі звернутися до роботодавця з проханням видати дублікат трудової книжки, аби не було запису про незаконне звільнення. Особову картку заводять нову, адже заповнена графа «Дата та причина звільнення» з підписом працівника унеможливлює її подальше ведення.

Для того щоб виплатити компенсацію за вимушений прогул, для працівника необхідно оформити скореговані табелі обліку робочого часу за відповідні місяці з відмітками про вимушений прогул.

Для типової форми ведення табелю № П-5 не передбачено буквеного (цифрового) коду для позначення вимушеного прогулу. Тому дні вимушеного прогулу доцільно відмічати як «інші причини неявок» («І» або 30). При цьому необхідно зробити пояснення, зазначивши, що новий табель оформлено у зв’язку із поновленням працівника на попередній посаді на підставі наказу роботодавця, а відміткою «і» у цьому разі позначено вимушений прогул.

У деяких випадках потрібно скорегувати і штатний розпис. Наприклад, якщо поновлений працівник буз звільнений у зв’язку зі скороченням чисельності або штату, то до штатного розпису слід увести скорочену одиницю, видавши наказ про внесення змін до штатного розпису.

Звільнення працівника, який обіймав посаду незаконно звільненого працівника

Цілком можлива ситуація, коли посаду незаконно звільненого працівника встигла зайняти інша людина. В цьому випадку роботодавець має право звільнити цю людину, спраючись на рішення суду про поновлення звільненого працівника. Або за взаємною згодою перевести нового працівника на іншу посаду. Підставою звільнення у цьому разі буде пункт 6 статті 40 КЗпП, про що вносться запис до трудової книжки.

Увага!

У разі звільнення працівника у зв’язку з поновленням на роботі незаконно звільненого працівника, йому виплачують вихідну допомогу у розмірі не менше місячного середнього заробітку. Ці відомості необхідно зазначити у наказі про звільнення.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон