text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Звільнення під час декретної відпустки за власним бажанням

 • 9 лютого 2017
 • 25985

Як правильно діяти у ситуації, якщо під час відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку працівниця бажає звільнитися? Досить часто відповіддю на подібне запитання є — «працівниця повинна вийти з відпустки на один день на роботу, після цього вона може бути звільнена». Але чи так це насправді, розберімося разом.

Для того щоб звільнитися від час відпустки по догляду за дитиною, працівниці зовсім не потрібно повертатися на роботу на один день.

Стаття 38 КЗпП визначає, що розірвання трудового договору, який укладено на невизначений період, можливе лише у разі попередження роботодавця про це у письмовій формі за два тижні. Проте якщо звільнення зумовлене неможливістю продовжувати роботу, роботодавець повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник. Це можуть бути такі обставини, як:

 • переїзд на нове місце проживання;
 • переведення на роботу в іншу місцевість чоловіка або дружини;
 • вступ до ВНЗ;
 • неможливість проживання в конкретній місцевості (з медичним підтвердженням);
 • вагітність;
 • догляд за дитиною до досягнення нею 14-ти років або доглядом за дитиною-інвалідом;
 • догляд за хворим членом сім’ї або інвалідом І групи (з медичним підтвердженням);
 • вихід на пенсію;
 • прийняття на роботу за конкурсом;
 • інші поважні причини.

До відома!

Коли йдеться про те, що жінка має повернутися на один день до роботи для того, щоб звільнитися під час відпустки по догляду за дитиною, це, швидше за все, неправильне трактування статті 40 КЗпП. У цій статті зазначено, що не можна звільнити з ініціативи роботодавця працівника, коли він перебуває на лікарняному (крім звільнення за п. 5 ст. 40КЗпП) та у відпустці.

Отже, звільняючись за власним бажанням під час відпустки по догляду за дитиною, працівниця не має одночасно із заявою про звільнення подавати заяву про переривання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та виходити на роботу.

Так само працівниця має право звільнятися із власної ініціативи, перебуваючи у щорічній відпустці або додатковій відпустці у зв’язку із навчанням, відпустці без збереження заробітної плати тощо. У такому разі у табелі обліку використання робочого часу в день звільнення працівнику зазначають буквений або цифровий код, передбачений для відповідного виду відпустки.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся