Переведення працівника під час відпустки: чи можливо

1318
Ситуація з практики: працівнику надано відпустку тривалістю два тижні. У перший день початку відпустки працівник пише заяву на переведення його на іншу посаду. Коли у такому випадку здійснити переведення — тією датою, що просить працівник, чи після виходу з відпустки?

Частиною третьою статті 2 Закону про відпустки працівникам гарантоване право на відпустки визначеної тривалості зі збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених Законом про відпустки.

Відповідно до частини першої статті 32 Кодексу законів про працю України (КЗпП) переведення на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації допускається тільки за згодою працівника, за винятком випадків, передбачених у статті 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством.

Трудовим законодавством не встановлено заборони щодо переведення на іншу посаду працівника, який перебуває у відпустці.

За вказаних вище обставин буде оптимальним перевести працівника на нову посаду з першого дня після виходу з відпустки. Таке переведення не буде порушенням, адже і до, і після переведення за працівником зберігають робоче місце (посаду).

Увага!

Для того аби перевести працівника на іншу посаду, йому не потрібно переривати відпустку і виходити на роботу бодай на один день

На практиці нерідко вдаються до такої процедури у разі необхідності скорочення посади працівниці, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Головне, щоб переведення працівника, який знаходиться у декретній відпустці, відбувалося за письмовою згодою працівника.

Порада

Перевірте, чи не змінилася у працівника тривалість щорічної основної відпустки після переведення на іншу посаду; чи не набув (втратив) працівник право на щорічну додаткову відпустку після переведення. Якщо щорічну відпустку надано за робочий рік, в якому відбулося переведення, й у працівника змінилася тривалість щорічної відпустки, слід зробити перерахунок наданої відпустки. Так, тривалість щорічної відпустки за відповідний робочий рік слід визначати пропорційно виходячи з тривалості відпустки за кожною посадою.



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

шпаргалок кадровика та секретаря
форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ключ від всіх дверей!

Реєструйтеся та отримуйте доступ до:

шпаргалок кадровика та секретаря
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!