text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Обмежена матеріальна відповідальність працівників

  • 20 лютого 2017
  • 4130

Обмежена матеріальна відповідальність — це матеріальна відповідальність працівника за заподіяну роботодавцеві майнову шкоду в розмірі такої шкоди, але більше ніж розмір середнього місячного заробітку такого працівника.

Обмежена матеріальна відповідальність настає у всіх випадках, якщо працівника не можна притягти до повної матеріальної відповідальності.

Обмежену матеріальну відповідальність не можна поділити на неповну чи часткову, бо, нанісши шкоду підприємству в меншому за середній заробіток розмірі, працівник відшкодовуватиме повний розмір шкоди, який визначається залежно від розміру середнього заробітку працівника, а не від частки заподіяної шкоди.

Випадки обмеженої матеріальної відповідальності працівників

Відповідно до статті 133 Кодексу законів про працю України обмежену матеріальну відповідальність несуть:

  • працівники, що зіпсували або знищили матеріали, напівфабрикати, готову продукцію (зокрема, і під час виготовлення) через власну недбалість, — у розмірі заподіяної з їх вини шкоди, але не більше середньої зарплати. Такий самий розмір відшкодовують працівники за псування або знищення інструментів, вимірювальних приладів, спеціального одягу та інших предметів, виданих підприємством для користування;
  • керівники організацій або структурних підрозділів та їхні заступники — у розмірі шкоди, заподіяної через їхню провину, але не більше середнього заробітку, якщо шкоду організації заподіяно зайвими грошовими виплатами працівникам, неправильною постановкою обліку і зберігання матеріальних, грошових чи культурних цінностей, невжиттям необхідних заходів для запобігання простоям.
Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся