Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Повна матеріальна відповідальність працівників

  • 21 лютого 2017
  • 3707

Працівники зобов’язані нести матеріальну відповідальність за заподіяну підприємству шкоду, гарантії щодо якої визначені Главою ІX КЗпП. Законодавством передбачено покладення на працівників обмеженої та повної матеріальної відповідальності. Про останню і йтиметься далі.

Повна матеріальна відповідальність полягає в тому, що працівник зобов’язаний відповідати за заподіяну підприємству шкоду в повному обсязі без будь-яких обмежень. Переважно, такий вид матеріальної відповідальності застосовується до працівників, до обов’язків яких належить зберігання, оброблення, продаж, перевезення або застосування під час виконання роботи переданих їм цінностей.

КЗпП передбачено, що повна матеріальна відповідальність покладається на працівника шляхом  укладення письмового договору про повну матеріальну відповідальність.

Такі можуть бути укладені з працівниками, що:

  • досягли 18­ти років, тобто повнолітніми;
  • обіймають посади або виконують роботи, безпосередньо пов’язані зі зберіганням, обробкою, продажем (відпуском), перевезенням або застосуванням у процесі виробництва переданих їм цінностей.

Перелік таких посад і робіт, а також типовий договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність затверджуються в порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України (ст. 135­1 КЗпП).

Повна матеріальна відповідальність працівників

Скачати перелік посад і робіт, на яких покладається повна матеріальна відповідальність

За часів незалежної України такого переліку розроблено не було. Тож і досі користуємося нормативним актом СРСР — Переліком посад і робіт, які заміщаються або виконуються робітниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення збереження цінностей, які були передані їм для збереження, обробки, продажу (відпуску), перевезення або застосування в процесі виробництва, а також типовим договором про повну індивідуальну матеріальну відповідальність працівника, затвердженими постановою Державного комітету Ради Міністрів СРСР з праці та соціальних питань і Секретаріатом ВЦРПС від 28.12.1977 № 447/24.

До відома

Про те, чи потрібно складати наказ про повну матеріальну відповідальність — читайте у консультації «Чи матиме юридичну силу наказ про повну матеріальну відповідальність»

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю