Відпустка частинами: які види дозволено надавати частинами

8122
Відпочинок є невід’ємною частиною трудового процесу. Це право гарантоване працівникам на законодавчому рівні. Тобто кожен працівник має право на отримання відпустки тривалістю — не менше 24 календарних днів. Проте необов’язково таку кількість днів використовувати одразу…

Поділ щорічних відпусток

Законом про відпустки передбачена можливість поділу щорічних відпусток частинами (основної та додаткових) на прохання працівника. Проте тільки за умови, — основна частина відпустки становитиме не менше 14-ти календарних днів.

Необов’язково, щоб відпустка тривалістю 14 к. д. була першою частиною. Вона може бути і другою, і третьою і т. д.

Приклад

Щорічну відпустку працівника тривалістю 24 календарних дні можна розділити так:

  • 1-ша частина — 6 к. д.;
  • 2-га частина — 14 к. д.;
  • 3-тя частина — 4 к. д.

Зазвичай ініціатором поділу щорічної відпустки частинами виступає працівник. А роботодавець або погоджує запропонований працівником варіант поділу відпустки, або відмовляє. Також роботодавець може запропонувати свій варіант поділу.

У разі якщо ініціатором поділу відпустки буде роботодавець — це може бути визнано як порушення Закону про відпустки.

Чи підлягає поділу частинами соціальна відпустка?

Як уже зазначалося, поділ відпустки на частини передбачено тільки для щорічної основної та щорічних додаткових відпусток.

А оскільки додаткова відпустка працівникам, які мають дітей, належить до соціальних відпусток, то й правових підстав для її поділу — немає.

Поділ відпустки без збереження заробітної плати, яка надається за згодою сторін

Статтею 26 Закону про відпустки передбачено, що працівнику може надаватися відпустка без збереження заробітної плати у зв’язку з сімейними обставинами або з інших причин на термін обумовлений угодою сторін, але не більше 15 календарних днів на рік.

Така відпустка теж не належить до щорічних відпусток і, відповідно, її поділу на частини — не передбачено. Але… Законодавець обмежив сумарну тривалість такої відпустки 15-ма календарними днями протягом року. І хоча про поділ не йдеться, проте може йтися про надання певну кількість разів тривалістю, узгодженою сторонами трудового договору, у межах 15-денної тривалості. У заяві про надання відпустки за власний рахунок працівник може вказати, приміром: «Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати за угодою сторін у зв’язку з сімейними обставинами тривалістю 1 календарний день 24 березня 2017 року», а за місяць, якщо знову виникне необхідність: «Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати за угодою сторін у зв’язку з сімейними обставинами тривалістю 1 календарний день 25 квітня 2017 року».

Увага!

Ділити на частини не можна навчальну відпустку, відпустку учасникам бойових дій, творчу відпустку, відпустку у зв’язку з усиновленням. Про поділ не йдеться і в контексті відпустки для догляду за дитиною. Але працівник може перервати відпустку по догляду за дитиною, а через деякий час за потреби знову звернутися до роботодавця із заявою про її оформлення.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль