Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Звільнення під час лікарняного за власним бажанням

  • 2 березня 2017
  • 4327

Працівник має право розірвати за власним бажанням як трудовий договір, укладений на невизначений строк, так і строковий трудовий договір. Ця підстава звільнення — чи не найчастіша. Утім, і перед досвідченими кадровиками, і перед їх колегами-новачками час від часу постає запитання — як правильно оформити документи про розірвання трудового договору з ініціативи працівника, зокрема, під час лікарняного.

Частиною першої статті 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV право на матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та день звільнення), якщо інше не передбачено законом.

Розглянемо декілька ситуацій, коли тимчасова непрацездатність триває довше ніж запланована дата звільнення або працівник «раптово» вирішив звільнитися під час лікарняного.

Працівник 03.02.2017 подав заяву на звільнення за власним бажанням. Отже, останній робочий день — 17.02.2017. Утім, 13.02.2017 працівник захворів і оформив лікарняний, який було закрито 20.02.2017. Якою датою звільняємо працівника? Яким чином віддаємо йому трудову книжку й розрахункові суми, якщо він на день звільнення продовжує хворіти?

Звільняємо працівника 17.02.2017. На підставі наказу робимо запис до трудової книжки. Якщо у день звільнення працівник через хворобу не має можливості забрати трудову книжку та належну йому суму коштів, то, надсилаємо йому поштою рекомендованого листа із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки, а кошти виплачуємо не пізніше наступного дня після пред’явлення працівником вимоги про розрахунок.

Працівник не вийшов на роботу 03.02.2017. Зателефонував керівнику та сказав, що захворів і взяв лікарняний по 08.02.2017 включно. А потім, 06.02.2017, приніс заяву на звільнення за власним бажанням у той самий день. Немає сумнівів у тому, що листок непрацездатності працівнику не видали. Як правильно провести звільнення?

Звільнення працівника «день в день» за власним бажанням можливе лише за наявності поважних причин, підтверджених документально, що зумовлюють неможливість продовження роботи. В інших випадках звільнення проводиться із дотриманням двотижневого строку попередження про заплановане звільнення.

Якщо у подальшому з’ясується, що працівник був відсутній на роботі без поважних причин, роботодавець має право звільнити працівника за прогул (п. 4 ст. 40 КЗпП ) до збігу строку попередження про звільнення за власним бажанням.

У яких випадчах діє заборона на звільнення під час лікарняного — читайте у консультації «Законодавчі заборони на звільнення під час лікарняного».

Та в яких випадках звільнення під час хвороби можливе, і навіть доконечне — у консультації «Коли звільняти під час лікарняного — потрібно»

Припинення строкового трудового договору, якщо працівник на лікарняному

Стаття 39 КЗпП передбачає можливість розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника у таких випадках:

  • хвороби чи інвалідності працівника, які перешкоджають виконанню покладених на нього обов’язків;
  • порушення роботодавцем трудового законодавство, умов колективного чи трудового договору;
  • передбачених частиною 1 статті 38 КЗпП.

Наказ про звільнення та заповнення трудової книжки

Як і будь-яке розірвання трудового договору, звільнення під час лікарняного за власним бажанням оформлюється наказом.

Відповідно до пункту 2.25 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58, записи про причини звільнення у трудовій книжці мають провадитись у точній відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідну статтю, пункт закону.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю