text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Вихід з декретної відпустки — достроково та після досягнення дитиною трьох років

  • 3 березня 2017
  • 50268

Законодавство України гарантує жінкам право на отримання відпусток, пов’язаних із звільненням від роботи на час пологів та на час, необхідний для догляду за дитиною, а саме — до досягнення нею трирічного віку.

Так, згідно з положеннями Кодексу законів про працю України та вимогами, визначених у інших нормативно-правових актах України, жінкам надаються такі види відпусток:

На час перебування працівниці у декретній відпустці компанія, зазвичай, наймає іншого працівника, який виконуватиме обов’язки основної співробітниці до її виходу з декрету.

Читайте також: Атестація лікаря після виходу з відпустки для догляду за дитиною

Оформлення такого працівника на роботу полягає в укладенні з ним строкового трудового договору, в якому визначаються особливості правового статусу декретної посади. А саме — чітко прописати, що вихід жінки з декрету є підставою для звільнення «строковика» або переведення його на іншу посаду.

Увага!

Відсутність такої умови в договорі створює ризик для подальшого оскарження працівником факту його звільнення чи зміни посади.

Вихід на роботу по досягненню дитиною трирічного віку

Після завершення декретної відпустки і досягнення дитиною трьох років жінка має подати заяву про вихід на роботу. На підставі такої заяви роботодавець видає відповідний наказ.

До відома!

Оформлювати наказом (розпорядженням) керівника вихід працівниці із декретної відпустки — не обов’язково, проте — доцільно.

За потреби, для співробітниці, яка виходить з декретної відпустки, слід організувати інструктажі з охорони праці та техніки безпеки.

Достроковий вихід на роботу з декретної відпустки

Виходити на роботу по досягненню дитиною трьох років працівниць законодавство не зобов’язує. Жінка на власний розсуд може скоротити строк декретної відпустки.

Зокрема, жінка, яка перебуває у декретній відпустці, наділена правом в будь-який час достроково перервати відпустку для догляду за дитиною і вийти на роботу до досягнення дитиною трьох років.

У такому випадку перед роботодавцем постає завдання щодо організації виходу працівниці  декрету та звільнення або переведення на іншу посаду того робітника, який тимчасово займав декретну посаду на умовах строкового договору.

Законодавством не передбачено строків попередження роботодавця про вихід працівниці з декрету достроково. Тому, аби мати законні підстави для своєчасного розірвання трудових відносин зі «строковиком», процедуру переривання відпустки по догляду за дитиною до 3-х років необхідно врегулювати в одному із внутрішніх нормативних актів організації, приміром у ПВТР.

Для дострокового виходу з декрету працівниця повинна заздалегідь проінформувати роботодавця про бажання повернутися до роботи, подавши відповідну заяву.

На підставі поданої заяви роботодавець видає такі наступні розпорядчі документи:

та

  • наказ про звільнення або переведення на іншу посаду працівника, що працює з а строковим договором на час відсутності основної працівниці.

Днем звільнення і останнім робочим днем «строковика» буде день напередодні виходу основної працівниці на роботу.

У випадку, якщо жінка виходить на роботу до закінчення відпустки по вагітності та пологах, роботодавець повинен повернути до Фонду соціального страхування ту частину допомоги по вагітності та пологах, що збігатиметься з календарними днями, що припадають на період роботи такої жінки, оскільки за цей період застрахована особа не втратить заробітну плату. 

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся