Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Сумісництво в трьох організаціях: чи передбачено обмеження

  • 7 березня 2017
  • 8117

Обмеження на роботу за сумісництвом та обмеження тривалості на роботу за сумісництвом законодавство трудове передбачає лише для певних категорій працівників.

Пунктом першим постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 визначено, що обмеження на сумісництво можуть запроваджуватися керівникам державних органів разом із профспілками лише щодо працівників окремих професій та посад, зайнятих на важких роботах і на роботах зі шкідливими або небезпечними умовами праці, додаткова робота яких може призвести до наслідків, що негативно позначаться на стані їхнього здоров’я та безпеці виробництва. Обмеження також поширюються на осіб, які не досягли 18 років, та вагітних.

Окрім того, працювати за сумісництвом не мають права також керівники державних організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів та їхні заступники, за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності.

Працівники держорганів, які вправі працювати за сумісництвом, можуть виконувати роботу за сумісництвом не більше чотирьох годин на день та повний робочий день у вихідний. Протягом місяця робота за сумісництвом не має перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Увага!

Обмеження на тривалість роботи за сумісництвом установлено лише працівникам державних організацій.

Для працівників установ недержавної форми власності трудове законодавство не встановлює обмежень на роботу за сумісництвом — ані на кількість трудових договорів, укладених про роботу за сумісництвом, ані на тривалість робочого часу. Це питання підприємства можуть індивідуально узгоджувати у колективному чи трудовому договорі.

Увага!

Режим роботи працівника за основним місцем роботи не повинен збігатися у часі з роботою за сумісництвом.

Тобто працівник не може виконувати в один і той самий час роботу за основним місцем роботи і за сумісництвом (наприклад з 9:00 до 18:00).

Тому можна дійти висновку, що кількість трудових договорів, які працівник організації недержавної форми власності може одночасно укласти за сумісництвом, обмежується лише його фізичними можливостями та режимом роботи організації, де виконується робота за сумісництвом (наприклад, якщо організація працює з 9:00 до 18:00, то секретар-сумісник навряд чи зможе виконувати свої обов’язки з 19:00 до 21:00).

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю