text
Кадровик01

Порядок надання відпустки директору

  • 9 березня 2017
  • 20333

Відпустка керівника підприємства має бути правильно оформлена кадровою службою. Які ж нюанси варто врахувати при наданні відпустки директору — про це й поговоримо.

Відпустка директора та графік відпусток

Графік відпусток — це документ, за допомогою якого вирішуються два важливі питання: забезпечується реалізація права працівника на відпочинок, причому з урахуванням його особистих інтересів, та враховуються інтереси роботодавця, який має можливість спланувати і забезпечити нормальну роботу організації за умови прогнозованої відсутності працівників.

Керівник організації є одночасно її працівником, отже, використання відпустки керівником у визначений строк також має бути передбачено графіком відпусток, як і для будь-якого іншого працівника.

Увага!

При складанні графіка враховується, що одночасно не можуть перебувати у відпустках керівник організації і особа, яка може його заміщувати відповідно до установчих або внутрішніх документів організації.

Заява на відпустку директора — не пишеться

Зрозуміло, що писати самому собі заяву про надання відпустки керівник організації не повинен. Щорічні основна та додаткові відпустки надаються відповідно до графіка. За два тижні до встановленого графіком терміну кадрова служба має письмово погодити з керівником конкретний період відпустки. У цьому разі доречно використовувати такий документ, як повідомлення, на якому керівник зазначить бажану дату початку відпустки.

Наказ про відпустку директора

Наказ про надання відпустки керівнику організації може бути оформлений за типовою формою № П-3, затвердженою наказом Держкомстату України від 05.12.2008 № 489.

За потреби організація може доповнювати накази, складені за типовими формами, іншими необхідними для організації показниками, змінювати формати типових форм.

При оформленні наказу про надання відпустки керівнику організації типову форму № П-3 рекомендується доповнити відомостями щодо місця складання наказу, підстави видання наказу (наприклад, графік відпусток, лист-погодження органу управління майном).

Графу типової форми, передбачену для візи керівника структурного підрозділу, доцільно виключити з типової форми.

Відмітку про ознайомлення директора з наказом оформлювати недоцільно, адже у наказі йдеться про управлінську дію щодо особи, яка засвідчує документ власним підписом, тобто беззаперечно ознайомлена з його змістом.

Зразок наказу про надання відпустки директору (скачати)

Порядок надання відпустки директору

Наказ про відпустку директора може бути оформлений і за формою, відмінною від типової, за умови збереження усіх необхідних показників, передбачених типовою формою.

Увага!

Порядок призначення та оплати праці тимчасового заступника регулюється Роз’ясненням Держкомпраці СРСР та Секретаріату ВЦРПС «Про порядок оплати тимчасового заступництва» від 29.12.1965 № 30/39 (далі — Роз’яснення Держкомпраці № 30/39), що діє на території України відповідно до постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.1991 № 1545-XII.

Оплата праці за час виконання обов’язків директора

Тимчасове заступництво — це виконання посадових обов’язків за посадою тимчасово відсутнього працівника, коли це викликано виробничою необхідністю. Тимчасове виконання обов’язків за посадою відсутнього працівника покладається на іншого працівника наказом (п. 1 Роз’яснення Держкомпраці № 30/39).

Працівнику, що заміщує тимчасово відсутнього працівника, виплачується різниця між його фактичним окладом і посадовим окладом працівника, якого він заміщує, якщо працівник, що заміщує, не є штатним заступником відсутнього працівника (п. 1 Роз’яснення Держкомпраці № 30/39 ). У випадках, коли у керівника є декілька заступників, штатним заступником вважається перший.

Приклад

Відповідно до установчих документів організації, затвердженої структури і штатної чисельності генеральний директор має кількох заступників, першим з яких вважається директор з фінансових та комерційних питань. У разі якщо на директора з фінансових та комерційних питань наказом покладено виконання обов’язків генерального директора на час його відпустки, різницю в посадових окладах не виплачують.

Прикріплені файли

Доступно тільки авторизованим користувачам
  • Наказ про відпустку директора.pdf
Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

норма робочого часу на 2019 рік

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервіси та калькулятори

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×


Скачайте зразок трудового договору 2018

Укладання та зразок трудового договору 2018

 Скачати шаблон