Працівника прийнято на час відсутності основного працівника, а основний — звільняється: які дії кадровика?

563
Відповідно до частини третьої статті 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР за працівником, що перебуває у відпустці, зокрема для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зберігається місце роботи

Згідно зі статтею 23 Кодексу законів про працю України (КЗпП) строковий трудовий договір укладають у випадках, коли трудові відносини не може бути встановлено на невизначений строк з урахуванням характеру наступної роботи, або умов її виконання, або інтересів працівника та в інших випадках, передбачених законодавчими актами.

Відповідно до статті 39-1 КЗпП, якщо після закінчення строку трудового договору трудові відносини фактично тривають і жодна із сторін не вимагає їх припинення, дію цього договору вважають продовженою на невизначений строк.

Заміна працівника, який перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, є цілком правомірною підставою для укладання строкового трудового договору, оскільки у цьому випадку трудові відносини не може бути встановлено на невизначений строк. При цьому працівник, що працює за строковим трудовим договором, підлягає звільненню за пунктом 2 статті 36 КЗпП у день, що передує фактичному виходу основного працівника з відпустки.

Але якщо працівник, який перебував у відпустці, звільняється до її закінчення, зникає умова, що давала роботодавцю підставу для укладення строкового трудового договору з працівником, прийнятим для заміщення основного працівника. Отже, строковий трудовий договір перетворюється у безстроковий.

Отже, не потрібно ані звільняти працівника, прийнятого за строковим трудовим договором, щоб потім прийняти на постійну роботу, ані видавати наказ про те, що строковий трудовий договір вважається таким, що укладено на невизначений строк.

Оскільки Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58 (зареєстровано в Мін’юсті України 17.08.1993 за № 110), не передбачено внесення до трудової книжки працівника відомостей про строковий характер трудового договору, то і вносити запис про те, що трудовий договір стає безстроковим, теж не потрібно.           



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль