Кадровик01

Облік та зберігання трудових книжок

  • 14 березня 2017
  • 7832

Під час оформлення на роботу всі працівники, окрім тих, що працевлаштовуються вперше, зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку, складену відповідно до вимог чинного законодавства. А підприємство в свою чергу — забезпечити облік та належне зберігання трудових книжок працівників.

Трудова книжка працівника зберігається на підприємстві протягом всього строку трудової діяльності, і повертається йому при звільненні.

Ведення Книги обліку руху трудових книжок

Органом, відповідальним за централізований облік та збереження трудових книжок в компанії, є відділ управління персоналом, так звана кадрова служба. На уповноваженого фахівця кадрової служби покладається обов’язок вести Книгу обліку руху трудових книжок і вкладишів до них за формою № П-10, затвердженою наказом Мінстату «Про затвердження типових форм первинного обліку особового складу» від 27.10.1995 № 277.

Облік та зберігання трудових книжок

У Книгу обліку трудових книжок необхідно вносити інформацію про всі трудові книжки та вкладиші до них, які прийнято від працівників при прийнятті на роботу або оформлено на них, якщо особа працевлаштовується вперше, при цьому зазначається серії та номери.

Кожна сторінки Книги має бути належним чином пронумерована, прошнурована та скріплена печаткою та підписом директора підприємства. Загального нормативного акта, який би встановлював вимоги щодо прошивання Книги, — немає. Рекомендуємо скористатися порядком прошивання Книги, розробленим експертами. Адже прошити Книгу — це обов’язок кожного підприємства, за невиконання якого доведеться відповідати.

Зберігання трудових книжок

Трудові книжки слід зберігати у надійному захищеному місці, як правило — в сейфах окремо від матеріальних цінностей та грошей. Для зручності трудові книжки складають у шухлядки в алфавітному порядку. Якщо підприємство з великою кількістю працівників, трудові книжки доцільно зберігати по кожному підрозділу окремо.

При звільненні працівнику видається його трудова книжка. Факт повернення трудової книжки реєструється в Книзі обліку руху трудових книжок і вкладишів до них та в особовій картці та завіряється особистим підписом працівника. В подальшому, у випадку виникнення спірних ситуацій, саме наявність підпису працівника у зазначених документах свідчитиме про отримання ним трудової книжки.

Трудові книжки, які з будь-яких причин не були отримані співробітниками, мають зберігатися протягом двох років у кадровій службі окремо від трудових книжок осіб, які продовжують працювати в компанії. Після завершення двох років незатребувані трудові книжки передаються до архіву компанії, де зберігаються протягом п’ятидесяти років, а по завершенню зазначеного строку — знищуються в установленому порядку.

За недотримання наведених правил уповноважені особи кадрової служби, які безпосередньо здійснюють облік, зберігання і оформлення трудових книжок, несуть дисциплінарну відповідальність. При цьому, загальна відповідальність за належний порядок обліку, збереження і оформлення трудових книжок в компанії покладається на директора.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон