Кадровик01

Доплата за роботу в нічний та вечірній час

  • 15 березня 2017
  • 34336

Чи зобов’язаний працедавець оплачувати працівникам години роботи у нічний та вечірній час? Якщо так, то в якому розмірі? Розберімося з цим.

Доплата за роботу в нічний час має становити щонайменше 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи, якщо більший розмір не встановлено генеральною, галузевою угодою чи колективним договором.

До відома!

Нічний час — це час із 22:00 — 6:00

За роботу у вечірній час доплачують, якщо відповідну доплату передбачає генеральна (галузева) угода або колективний договір.

До відома!

Вечірній час — час із 18:00 — 22:00

Кодекс законів про працю України встановлює мінімальні гарантії щодо оплати праці. Зокрема, робота в нічний час (ст. 54 КЗпП) оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час (ст. 108 КЗпП).

Як з’ясувати, чи має підприємство враховувати норми Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні від 23.08.2016, галузевої чи регіональної угод?

Положення генеральної, галузевої (міжгалузевої), територіальної угод діють безпосередньо і є обов’язковими для всіх суб’єктів, що перебувають у сфері дії сторін, які підписали угоду (ч. 1 ст. 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII).

Генеральну угоду підписали профспілки, Кабінет Міністрів України та Спільний представницький орган роботодавців на національному рівні.

Додатком 1 до Генеральної угоди визначено Всеукраїнські об’єднання організацій роботодавців, які входять до Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, а Додатком 2 — Перелік всеукраїнських об’єднань профспілок та їх членських організацій — суб’єктів Генеральної угоди на 2016-2017 роки.

Тому якщо роботодавець або профспілкова організація, що діє на підприємстві, є серед підписантів Генеральної угоди, її дія поширюється на підприємство. Положення Генеральної угоди мають бути враховані при укладанні колективного договору.

Аналогічно можна визначити, чи поширюється на підприємство дія галузевої (міжгалузевої) чи територіальної угоди.

Якщо роботодавець або профспілка є підписантами Генеральної угоди, підприємство має дотримати гарантій, зокрема, зазначених у Додатку 3:

  • доплата за роботу у нічний час становить 35% годинної тарифної ставки (посадового окладу) за кожну годину роботи в цей час;
  • доплата за роботу у вечірній час — з 18:00 до 22:00 (при багатозмінному режимі роботи) становить 20% годинної тарифної ставки (окладу, посадового окладу) за кожну годину роботи в цей час.

Звертаємо увагу, що доплата за роботу у вечірній час передбачена тільки при багатозмінному режимі роботи. Якщо, наприклад, продавці магазину працюють в одну зміну за графіком: два дні робочі з 8:00 до 20:00, два дні — вихідні, то права на доплату за роботу у вечірні години ці працівники не мають.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон