На які виплати при звільненні за згодою сторін розраховувати працівнику

7962
Однією з причин для припинення трудових відносин є угода сторін, тобто взаємна домовленість між роботодавцем та працівником. Обов’язковою передумовою для застосування цієї підстави розірвання трудового договору є відсутність заперечень між сторонами та цілковите узгодження їхніх дій.

Звільнення за згодою сторін може застосовуватися як при припиненні трудового договору, укладеного на невизначений строк, так і строкового трудового договору.

Варто врахувати те, що трудовим законодавством не передбачено виплати вихідної допомоги при звільненні за згодою сторін. Проте, укладаючи угоду, сторони можуть домовитися про грошові компенсації працівнику при звільненні.

Виплата компенсації за невикористану відпустку при звільненні за згодою сторін

Якщо у працівника залишилися невикористані дні відпустки, які підлягають грошовій компенсації, роботодавець має їх оплатити при звільненні. Підставою для нарахування компенсації за невикористану відпустку слугуватиме наказ про звільнення за згодою сторін, який фахівець кадрової служби передає до бухгалтерії для нарахування виплат.

На основі табеля обліку використання робочого часу працівнику, що звільняється, нараховують заробітну плату за відпрацьований час. Для своєчасної виплати та оформлення підсумованого табеля кадровик має ознайомити табельника із наказом про звільнення або передати копію такого наказу.

Виплата по безробіттю при звільненні за згодою сторін

Працівник, який звільняється за угодою сторін (на відміну, приміром, від звільнення за власним бажанням без поважних причин) та з погляду законодавства України набуває правового статусу безробітного, має право отримувати у центрі зайнятості за місцем проживання допомогу по безробіттю, починаючи з 8-го дня (ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III).

Проте загальна тривалість отримання виплати допомоги по безробіттю особою, яка звільнилась з останнього місця роботи за угодою сторін, скорочується на 90 днів, і не може перевищувати відповідно 270 чи 630 днів (для осіб перед пенсійного віку) протягом двох років.

При звільненні працівника варто поінформувати його про можливість отримання допомоги по безробіттю у найближчий після звільнення час, оскільки це може стати вирішальним аргументом при обранні підстави звільнення.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль