text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Наказ про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

  • 16 березня 2017
  • 20438

Трудовим законодавством чітко не регламентовано питання щодо того, чи потрібно видавати наказ про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами. Тому підприємства мають самостійно це вирішувати.

Аргументом на користь того, що у деяких випадках є сенс видавати накази про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, може бути те, що законодавство не зобов’язує жінку йти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами з дати, визначеної в листку непрацездатності. Тому після отримання листка непрацездатності жінка може забажати ще деякий час працювати. У такому разі роботодавець має бути зацікавлений у написанні жінкою заяви про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, аби частково зняти з себе відповідальність за стан здоров’я вагітної, що працює.

Оскільки фактична дата початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами не збігатиметься з датою, визначеною у листку непрацездатності, відстрочення початку відпустки, документоване наказом убезпечить від можливих непорозумінь щодо строків відпустки і помилок у кількості днів, за які призначено матеріальну допомогу.

Аби уникнути ситуацій, коли «відстрочені» відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами надаються відповідно до наказів, а решта — відповідно до листків непрацездатності, в організації варто запровадити єдиний порядок документування такої відпустки.

Незалежно від дати початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, вона закінчиться в строк, визначений в листку непрацездатності.

На підставі листка непрацездатності та заяви з резолюцією роботодавця працівник кадрової служби готує проект наказу.

Після підписання роботодавцем та реєстрації наказу в Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тимчасового строку зберігання працівник кадрової служби ознайомлює жінку з наказом під підпис.

Зразок наказу про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами (скачати)

Наказ про надання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

Прикріплені файли

Доступно тільки авторизованим користувачам
  • Наказ про надання відпустки по вагітності та пологах.pdf
Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся