Наказ про прийняття на роботу директора

16 липня 2020
101175
Середній бал: 5 із 5

Статут (Положення) підприємства визначає: керівника приймають, обирають чи призначають, зважаючи на вимоги законодавства. Наказ про прийняття директора на посаду роботу складають, спираючись на статутні документи та документи про призначення (обрання)

Щоб керувати господарською діяльністю підприємства, власник (власники) безпосередньо або через уповноважені органи чи наглядову раду такого підприємства (якщо її створювали) призначає (обирає) керівника підприємства, який є підзвітним власнику, його уповноваженому органу чи наглядовій раді (ч. 3 ст. 65 Господарського кодексу України).

Як оформляти документи за ДСТУ 4163:2020

Форма наказу про прийняття директора

Наказ про прийняття на роботу складають за типовою формою № П-1 «Наказ (розпорядження) про прийняття на роботу», затвердженою наказом Держстату від 05.12.2008 № 489 (далі — типова форма № П-1), або за формою, відмінною від типової.

Типова форма № П-1

Типова форма наказу містить розпорядче слово «Прийняти» на роботу.

Форма, відмінна від типової

Проте в довільній формі наказу, який директор складає на себе, формулювання «прийняти на роботу» не завжди відповідає букві закону, хоча це й не порушення. Якщо директор не є одноосібним власником чи засновником підприємства, він не приймає себе на роботу, а оформлює трудовий договір, який укладає з ним власник або уповноважений ним орган.

Також у наказі про прийняття на роботу вказують повністю прізвище, ім’я та по батькові працівника. Для директора це вирішують одним зі способів:

  • розпочинають розпорядчу частину наказу словами «Я, ВОВК Надія Петрівна…»
  • вказують у реквізиті «підпис» повністю ім’я й по батькові, а не лише ініціали.

Правильно складений наказ про прийняття на роботу директора допоможе без помилок внести запис до його трудової книжки.

Зразки наказу про призначення директора

Наказ про прийняття обраного директора на умовах контракту

Скачати зразок

Наказ про прийняття на роботу директора

Наказ про призначення засновника директором

Скачати зразок

Наказ про прийняття на роботу директора

Штрафи 2022

logo