text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Як «продовжити» декретну відпустку після відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

  • 6 квітня 2017
  • 22211

Законодавством про відпуски передбачено можливість отримувати відпустку без збереження зарплати для догляду за дитиною після закінчення соціальної відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

«Продовження» декретної відпустки відбувається у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду. Строк надання такої відпустки визначається у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною 6-ти років. Проте, якщо у дитини поставлено діагноз:

  • цукровий діабет І типу, відпустка для догляду може бути продовжена до досягнення дитиною 16-ти років;
  • дитина-інвалід підгрупи А — до досягнення дитиною 18-ти років.

Відпустка для догляду за дитиною без збереження зарплати не вважається продовженням відпустки по догляду за дитиною до 3-х років, а тому не залежить від того, чи виходила жінка на роботу після досягнення дитиною трирічного віку.

Порядок надання відпустки без збереження зарплати для догляду за дитиною

Відпустка без збереження зарплати для догляду за дитиною надається в обов’язковому порядку за рішенням працівниці, про що зазначено в Законі про відпустки. Тому роботодавець не має права відмовити в її наданні.

Для отримання такої відпустки працівниця має подати керівникові організації відповідну заяву та медичний висновок.

Відпустку без збереження зарплати для догляду за дитино надають з дати, зазначеної у заяві, але у межах періоду, визначеного медичним висновком, та оформлюють наказом роботодавця.

Медичний висновок, як правило, видають строком на шести місяців, в деяких випадках — до одного року. Надалі за необхідності видають новий медичний висновок.

Якщо по закінченню терміну надання відпустки без збереження зарплати для догляду за дитиною працівниця надає новий медичний висновок, то відпустка продовжується, про що видається новий відповідний наказ.

Увага!

Форму первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді» затверджено наказом МОЗ від 11.06.2012 № 430.

Згідно з Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про потребу дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді», також затвердженою Наказом № 430, форма № 080-1/о видається для надання відпустки без збереження заробітної плати — закладами охорони здоров’я незалежно від форм власності та підпорядкування на підставі рішення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

У пункті 7 форми № 080-1/о зазначається дата, з якої дитина (дитина-інвалід) потребує домашнього догляду (число, місяць, рік).

Довідку підписують лікуючий лікар (п. 8), завідуючий відділенням (п. 9), голова ЛКК закладу охорони здоров’я (п. 10).

У кінці форми ставиться дата видачі довідки (число, місяць, рік).

У пункті 11 зазначається дата, до якої довідка дійсна (число, місяць, рік).

Строк дії довідки встановлюється індивідуально з урахуванням захворювання, його перебігу, ефективності протирецидивних та реабілітаційних заходів і становить не менше шести місяців.

Інформація, що міститься у формі № 080-1/о, є інформацією з обмеженим доступом та не підлягає розголошенню.

Форма № 080-1/о засвідчується печаткою закладу охорони здоров’я, яким вона видана.

За наявності медичного висновку правом на відпустку може скористатися інший родич, який фактично доглядатиме за дитиною (батько, баба, дід чи інші родичі). Також правом на зазначену відпустку може скористатися особа, яка усиновила дитину чи взяла її під опіку, один із прийомних батьків.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся