Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

СКАЧАЙТЕ оновлений Звіт про квоту 2019 ⇓

Кадровик01

Внесення змін до посадових інструкцій

  • 12 квітня 2017
  • 21458

З часом роботодавець забажав детальніше описати завдання і обов’язки певної категорії персоналу та змінити посадову інструкцію на робочу. Чи потрібен у такому випадку наказ про зміни, та як правильно його сформулювати?

Розробка, затвердження посадових і робочих інструкцій, а також внесення змін до них регламентуються, насамперед, Загальними положеннями Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (включені до Випуску 1 ДКХП, затвердженого наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336).

Так, згідно з абзацом сьомим пункту 6 Загальних положень до посадових інструкцій може бути внесено зміни, доповнення лише на підставі наказу керівника підприємства, установи, організації (далі — організація) за згодою працівника. Наказ про внесення змін до посадової інструкції видається в разі перерозподілу обов’язків між працівниками у зв’язку зі скороченням чисельності, раціональним розподілом праці. У разі зміни назви організації, їх структурного підрозділу або посади до посадових інструкцій вносяться відповідні зміни.

Якщо йдеться лише про уточнення завдань та обов’язків, деталізацію узагальнених завдань, при цьому самі завдання та обов’язки не змінюються, до видання наказу слід отримати згоду працівника. Наприклад, так.

Кадрова служба надає працівнику письмове повідомлення про майбутні зміни (уточнення) в посадовій інструкції (можна вказати й про те, що для приведення у відповідність із нормативними актами з кадрового діловодства назву документа (посадова інструкція) буде змінено (на «Робоча інструкція»). До повідомлення додається проект нової інструкції. Повідомлення готується в двох примірниках, один з яких надається працівнику, а другий залишається в кадровій службі.

На примірнику кадрової служби працівник після ознайомлення з проектом майбутньої інструкції фіксує свою згоду на внесення змін.

Увага!

Проект робочої інструкції (у т. ч. зміни до неї) має бути також погоджений з виборним органом профспілкової організації або з іншим уповноваженим на представництво органом трудового колективу (наприклад, радою трудового колективу) (абзац шостий п. 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій робітників — також затверджені наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336).

Після отримання згоди від працівника керівник організації видає наказ про затвердження нової робочої інструкції. Наказ належить до групи наказів з основної діяльності. При цьому згода працівника вказується як підстава для видання наказу.

Якщо ж у результаті запланованих змін обов’язки і завдання працівника змінюватимуться (матимуть місце нові завдання і обов’язки), кадрова служба має дотримати процедури проведення зміни істотних умов праці і вводити в дію нову інструкцію необхідно з урахуванням вимог частин третьої та четвертої статті 32 Кодексу законів про працю України з попередженням працівника про такі зміни за два місяці.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон  

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю