Обираємо підставу для звільнення у вихідний день

2911
Трудове законодавство не забороняє звільняти працівника у день, коли він не працює, тобто у його вихідний день.

На нашу думку, вислів «День звільнення — це останній день роботи» слід розуміти так: день звільнення — це останній день, коли працівник перебуває з організацією в трудових відносинах незалежно від того, чи виконував він в цей день свою трудову функцію, чи хворів, чи перебував у відпустці, чи цей день був для нього вихідним за графіком.

Однак, якщо день звільнення припадає на вихідний за графіком, у такому випадку доцільно звільняти працівника лише у разі, якщо цей день визначено сторонами трудового договору (при звільненні за п. 1 ст. 36 КЗпП) або коли дата звільнення припадає на вихідний за графіком внаслідок двотижневого попередження про намір працівника звільнитися за власним бажанням (ст. 38 КЗпП).

У разі розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця, коли дату звільнення визначено роботодавцем в односторонньому порядку, звільняти працівника у його вихідний день за графіком не варто, оскільки недодержання роботодавцем усіх передбачених законодавством формальностей (ознайомлення з наказом про звільнення, видача працівнику трудової книжки і засвідченої у встановленому порядку копії наказу про звільнення, повний розрахунок) може призвести до конфліктної ситуації та суттєво зменшить шанси роботодавця на виграш справи в разі судового позову з боку працівника.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль