Кому та за яких умов надається додаткова відпустка за особливий характер праці

4262
Щорічна додаткова відпустка гарантована трудовим законодавством тим працівникам, робота яких має підвищене нервово-емоційне або інтелектуальне навантаження, або виконується за умов підвищеної небезпеки.

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці — це узагальнена назва цього виду відпустки. Законом про відпуски конкретизовано, що ця відпустка буває двох видів.

Перший — надається працівникам, професія чи посада яких передбачена за Список виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затверджений наказом Мінпраці України від 30 січня 1998 року за № 16.

Отже, лише законотворець визначає професії та посади, за які надається додаткова відпустка за особливий характер праці.

Максимальна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці — 35 к. д. Надається така відпустка пропорційно фактично відпрацьованому часу. Конкретна тривалість такої відпуски має бути передбачена у колективному чи трудовому договорі залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Увага!

Істотна відмінність щорічної додаткової відпуски за особливий характер праці від відпустки за шкідливі умови праці — проводити атестацію робочих місць не потрібно.

Законом про відпустки передбачено, що додаткова відпустка за особливий характер праці надається працівникам з ненормованим робочим днем — тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Детальніше про цю відпустку — у консультації «Додаткова відпустка працівникам із ненормованим робочим днем» 

Таку додаткову відпустку надають як компенсацію за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад установлену тривалість робочого часу.

Конкретну тривалість додаткової відпустки за ненормований робочий день встановлюють за кожним видом робіт, професій та посад колективним договором чи трудовим договором.

Додаткову відпустку за ненормований робочий день надають пропорційно часу, відпрацьованому на роботі, посаді, що дають право на цю відпустку.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хто тут? Давайте знайомитися!

Зареєструвавшись на сайті, Ви зможете:

• читати статті та запитання-відповіді

• першими дізнаватися про кадрові новини

• скачувати шпаргалки, зразки, шаблони документів

• переглядати професійні вебінари

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×