Кадровик01

Оформлення та приклад заповнення алфавітної картки

  • 5 квітня 2018
  • 4573

Для полегшення роботи з пошуку інформації працівників, які ще працюють та яких уже звільнено, доцільно вести алфавітні журнали (книги) або алфавітні картки.

Порада

Спираючись на досвід експертів журналу «Кадровик-01», рекомендуємо використовувати саме алфавітні картки. Цей спосіб обліку, безумовно, є зручнішим

До алфавітних карток уносяться облікові дані працівника (прізвище, ім’я, по батькові, ідентифікаційний номер), відомості про прийняття на роботу, переведення та звільнення (назва структурного підрозділу, посади, дата і номер відповідного наказу).

Також в алфавітній картці доцільно зазначати облікову інформацію про працівника (номер особової картки (форма № П-2), реєстраційний номер трудової книжки за Книгою реєстрації руху трудових книжок та вкладишів до них, табельний номер тощо). Усі ці відомості значно полегшать пошук інформації та підбір документів осіб як працюючих, так і звільнених з підприємства.

Алфавітну картку доцільно виготовляти на картоні формату А5. Картки такого формату зручні у використанні і вміщують всю необхідну інформацію для побудови інформаційно-пошукового апарату, при цьому картон тривкий у довготерміновому використанні.

До відома!

Особові картки на працівників також можна виготовляти самостійно на звичайному папері. При цьому варто врахувати вимоги до товщини паперу та обсягу справи при передаванні до архіву.

Унормованої форми алфавітної картки на цей час немає. Відповідно до наказу Держкомстату України від 05.12.2008 № 489 визнано таким, що втратив чинність з 1 січня 2009 року, наказ Мінстату України від 09.10.1995 № 253, яким було затверджено типову форму № П-3 «Алфавітна картка». Отже, форму картки організація може обрати самостійно, скориставшись формою, рекомендованою експертами журналу «Кадровик-01».

Зразок заповнення алфавітної картки
скачати шаблон

Оформлення та приклад заповнення алфавітної картки

Алфавітні картки працюючих і звільнених зберігаються в картотеці загальним масивом, розміщуються в алфавітному порядку. При зміні облікових даних (переведенні, звільненні, зміні прізвища, імені та по батькові тощо) до алфавітних карток вносяться відповідні відомості. У картотеці алфавітних карток мають міститися картки на всіх осіб, які коли-небудь працювали в організації і працюють на цей час.

Прикріплені файли

Доступно тільки авторизованим користувачам
  • Рекомендована форма алфавітної картки.docx
Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон