Колективний договір розроблюється на підприємстві для того, щоб регулювати виробничі, трудові і соціально-економічні відносини та узгоджувати інтереси працівників та роботодавців.
Згідно зі статтею 2 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII (далі — Закон № 3356) колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях (далі — організація) незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи.
Колективний договір може укладатися в структурних підрозділах організації в межах компетенції цих підрозділів.
Згідно зі статтею 10 Закону № 3356 укладенню колективного договору передують колективні переговори.
Відповідно до статті 3 Закону № 3356 колективний договір укладається між роботодавцем з однієї сторони і однією або кількома профспілковими органами, а у разі відсутності таких органів — представниками працівників, обраними і уповноваженими трудовим колективом.
Сторонами колективного договору є сторони соціального діалогу, склад яких визначається відповідно до законодавства про соціальний діалог.
До вашої уваги — зразок колективного договору (на прикладі підприємства, де немає профспілки), розроблений експертами журналу «Кадровик-01».
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"