Відрядження жінки, яка має дитину віком до 3-х років: чи правомірно

1530
В організації планується відрядження за кордон. Як одного із учасників — направлють жінку, яка має дитину віком 2-х років. Ця працівниця дає згоду на відрядження. Чи не вважатиметься відрядження жінки, яка має дитину віком до 3-х років, порушенням трудового законодавства?

Сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Ця норма закріплена в статті 51 Конституції України. На її виконання держава реалізує комплекс заходів для моральної та матеріальної підтримки материнства й дитинства.

Чинне трудове законодавство України гарантує жінкам, які є вагітними або виховують дитину (дітей), право на безпечне материнство та покликане убезпечити їх від тиску з боку роботодавців та обмежень в реалізації цього права.

Відповідні норми трудового законодавства поширюються на всі підприємства, установи й організації (незалежно від форм власності) та на всі сфери господарювання.

Зокрема, стаття 176 КЗпП забороняє залучати вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до 3-­х років, до нічних, надурочних робіт і робіт у вихідні дні, а також направляти їх у відрядження.

Вік «до 3-х років» — це період від дня народження дитини до дня, коли їй виповнюється 3 роки, включно. З наступного дня зазначена заборона не діє, і можна застосовувати норму статті 177 КЗпП, яка передбачає можливість залучати жінок, що мають дітей віком від 3-­х до 14­-ти років або дітей­інвалідів, до надурочних робіт та відряджень у разі отримання роботодавцем згоди від такої працівниці.

Варто зауважити, що всі зазначені норми поширюються не лише на жінок, що мають дітей, а й на батьків, які виховують дитину без матері (зокрема, у випадках, коли жінка тривалий час перебуває у лікувальному закладі), а також на опікунів (піклувальників).

Отже, якщо роботодавець все ж таки відправляє у відрядження жінку, яка має дитину, це вважатиметься порушенням законодавства про працю. І навіть оформлення нею письмової згоди з обгрунтуванням причин від’їзду та гарантування належного догляду за дитиною під час відсутності матері не звільняють роботодавця від відповідальності, а лише можуть пом’якшити його вину.

Якщо ж розглядається питання про направлення у відрядження жінки, яка має дитину (дітей) віком від 3-­х до 14-­ти років, обов’язковою умовою відрядження є наявність письмової згоди такої працівниці. Відомості про згоду наводять у наказі про відрядження. У цьому разі вважається, що роботодавець вжив усіх необхідних заходів для виконання норм законодавства про працю, зокрема статті 177 КЗпП.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору