Сумісництво повний робочий день: не порушення?

6465
Житкова Ірина
головний редактор MCFR: Кадри
Чи можна прийняти працівника за сумісництвом на повну ставку, тобто на 8 годин? Чи не буде це порушенням?

Для працівників держпідприємств — порушення. Для решти працівників — ні.

Працівник має право укласти один або одночасно декілька трудових договорів на одному чи декількох підприємствах (ч. 2 ст. 21 КЗпП). Підприємство, де зберігатимуть трудову книжку, визначаємо як основне місце роботи. Другий і наступні трудові договори — сумісництво. Сумісників приймаємо на роботу за загальним порядком. Детальніше про це —  у консультації «Робота за сумісництвом: від прийняття до звільнення».

Увага!

Сумісництво — виконання працівником, крім своєї основної, іншої регулярної оплачуваної роботи за трудовим договором у вільний від основної роботи час у того ж чи іншого роботодавця (п. 1 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну від 28.06.1993 № 43).

Якщо у вас держпідприємство чи основна робота сумісника — на держпідприємстві

Керуйтеся постановою КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 (далі — Постанова № 245) та Положенням про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженим наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43) якщо приймаєте сумісника:

  • на держпідприємство;
  • на приватне підприємство, але основне місце роботи сумісника — держпідприємство.

У таких випадках сумісники мають працювати не більше 4 годин на день і повний робочий день у вихідний. Загальна тривалість роботи за сумісництвом не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 Постанови № 245). Виняток — працівники держпідприємств, яких переміщують із районів проведення АТО. Вони можуть працювати повний робочий день.

Якщо у вас приватне підприємство або основна робота сумісника — на приватному підприємстві. Для працівників підприємств недержавної форми власності жодних застережень щодо тривалості роботи сумісників не встановлено. Тому працівник приватного підприємства може у вільний від роботи час працювати за сумісництвом на іншому приватному підприємстві — годину, дві, 8 і навіть більше годин щодня. Кількість укладених трудових договорів за сумісництвом законодавство також не обмежує. Єдине обмеження — фізіологічні можливості людини ефективно працювати та мати достатньо часу для сну та відпочинку.

Законодавство, колдоговір або письмовий трудовий договір можуть містити заборону працювати за сумісництвом. Кому ж заборонено працювати за сумісництвом та які роботи не є сумісництвом — читайте у консультації «Перелік робіт, які не є сумісництвом, та заборона на сумісництво».

Заборону на сумісництво може ввести керівник держпідприємства за погодженням з профспілкою:

  • на посадах, роботах із важкими, шкідливими або небезпечними умовами праці;
  • для вагітних та осіб віком до 18 років (ч. 3 п. 1 Постанови № 245).


Ваша персональна добірка.

    Підписка на найактуальніші статті

    Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Перевірте знання та здобудьте нові

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Самое выгодное предложение

    Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

    Живе спілкування з редакцією


    Розсилка





    © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

    Свідоцтво про державну реєстрацію
    КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

    
    • Ми в соцмережах
    Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

    Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

    Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Що? Вже йдете? І не дочитаєте?



    Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    І не відволікайтеся!
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    ×

    Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
    Перевірки роботодавців 2017: новий порядок