Пунктом 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58, передбачено внесення у графу 3 трудової книжки запису про прийняття на роботу із зазначенням найменування підрозділу (цеху, відділу, дільниці, виробництва), а також посади (професії) і присвоєного розряду.
Заповнення трудової книжки, а саме зазначення інших умов трудового договору (тривалість робочого часу, графік роботи, умови оплати праці, наявність/відсутність повної матеріальної відповідальності тощо) та умов прийняття на роботу (за строковим трудовим договором, за контрактом, наявність/відсутність випробування тощо) Інструкцією № 58 не передбачено.
Отже, при прийнятті особи на роботу в трудовій книжці можуть бути відображені винятково відомості, визначені Інструкцією № 58.
Вам стануть у пригоді:
Однак, про особливі умови прийняття на роботу інколи можна дізнатись із записів про звільнення. Так, строковий договір припиняється на підставі пункту 2 статті 36 КЗпП, звільнення за порушення умов контракту відбувається за пунктом 8 статті 36 КЗпП, а особа, яка не витримала випробування, звільняється на підставі пункту 11 статті 40 КЗпП.
Читайте також:
Запис про прийняття на посаду (у т.ч. за строковим трудовим договором та зі встановленням випробування)
або
Запис про прийняття за робітничою професією
Запис про прийняття на роботу зі шкідливими умовами праці
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"