text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Компенсація за невикористану відпустку при звільненні сумісника

 • 17 травня 2017
 • 9696

Законодавством про відпустки передбачено, що у разі звільнення працівнику виплачується грошова компенсація за дні невикористаної щорічної відпустки та дні невикористаної додаткової відпустки «на дітей» (ст. 24 Закону про відпустки).

Детальніше про умови отримання компенсації та особливості її нарахування — у консультації «Компенсація за невикористану відпустку: хто має право отримувати».

Ця норма поширюється також і на працівників, які працевлаштовані за сумісництвом.

У разі звільнення працівника компенсація за дні невикористаної відпустки за основною посадою та за сумісництвом виплачується окремо. Приміром, якщо працівник працює на підприємстві внутрішнім сумісником, і звільняється лише з цієї посади, то й компенсуватиметься лише відпустка, невикористана на посаді за сумісництвом.

У разі одночасного звільнення працівника з основного місця роботи та з роботи за внутрішнім сумісництвом, роботодавець має провести відповідні розрахунки по кожному місцю роботи і виплатити компенсацію (або відрахувати кошти) по кожному з них.

Увага!

Закон про відпустки не передбачає жодних особливостей компенсації невикористаної щорічної відпустки і відпустки працівникам, які мають дітей (відрахувань із заробітної плати за дні невідпрацьованої щорічної відпустки) для сумісників.

А у випадку, якщо працівник використав відпустку наперед, і з його заробітної плати відраховуються кошти за невідпрацьовану відпустку (частина перша ст. 22 Закону про відпустки).

Проте відрахування із заробітної плати за використану наперед відпустку не провадиться у таких випадках:

 • працівника призвано на військову службу;
 • працівника переведено за його згодою на інше підприємство або він перейшов на виборну посаду у випадках, передбачених законами України;
 • працівник відмовився від переведення на роботу в іншу місцевість разом з підприємством, а також відмовився працювати далі у зв’язку з істотною зміною умов праці;
 • підприємство ліквідовано, реорганізовано або скорочено чисельність чи штат працівників;
 • працівник не відповідає займаній посаді;
 • працівник не з’являвся на роботу понад чотири місяці підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не рахуючи відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, якщо законодавством не встановлено більш тривалий термін збереження посади при певному захворюванні;
 • поновленням на роботі працівника, який раніше виконував цю роботу;
 • направлення працівника на навчання;
 • вихід на пенсію.

Відрахування із заробітної плати за невідпрацьовані дні відпустки також не провадяться у разі смерті працівника.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все