Страховий стаж для пенсії можна «докупити»

1717
Житкова Ірина
головний редактор MCFR: Кадри
Відпустку для догляду за дитиною до 6-ти років не зараховують до страхового стажу для пенсії, оскільки за цей період не сплачують страхові внески. Чи може працівник сплатити їх самостійно? Не хочеться втрачати 3 роки стажу…

Працівниця, яка перебуває у відпустці без збереження зарплати для догляду за дитиною до 6-ти років, не має права укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, оскільки перебуває у трудових відносинах із підприємством. Натомість після звільнення вона матиме право «докупити» необхідний пенсійний стаж за попередні роки.

Загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню підлягають:

Категорія осіб

Умова

• Громадяни України
• Іноземці — якщо інше не встановлено міжнародними договорами, обов’язковість яких визнала ВРУ
• Особи без громадянства

Працюють на підприємствах, в установах, організаціях, створених відповідно до законодавства України

Зокрема особи, які:

  • отримують допомогу з тимчасової непрацездатності;
  • перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами й отримують допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами;
  • отримують допомогу для догляду за дитиною до трьох років.

Підстава — пункт 1 статті 11 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058).

Норми Закону № 1058 слід застосовувати у частині, що не суперечить Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі — Закон № 2464).

Питання добровільної сплати єдиного внеску регулює стаття 10 Закону № 2464. Платниками, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску, є:

  • особи, які досягли 16 років та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, та не належать до платників єдиного внеску, у т. ч. іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, — на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
  • члени фермерського господарства, особистого селянського господарства.

Працівниця, яка перебуває у відпустці без збереження зарплати для догляду за дитиною до 6-ти років, не має права укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (далі — договір), оскільки перебуває у трудових відносинах із підприємством. Хоча і не є застрахованою особою.

Особа, яка має право добровільно сплатити єдиний внесок, може укласти договір у ДФС. До ДФС треба подати паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податку, трудову книжку та довідку за формою ОК-5 з ПФУ. Такий договір може бути корисним для:

  • студентів навчальних закладів;
  • громадян, які працюють за кордоном;
  • самозайнятого населення;
  • «неофіційних» працівників.

Мінімальний строк договору — рік.

У подальшому (за умови звільнення) можна буде укласти договір про разову сплату єдиного внеску за попередні періоди, протягом яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (у т. ч. за період з 01.01.2004 по 31.12.2010). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору (абз. 1 ч. 5 ст. 10 Закону № 2464).

Розмір єдиного внеску — 22% від бази нарахування єдиного внеску.

Купити пенсійний стаж — «задоволення» недешеве і по кишені далеко не кожному. Приміром, у січні 2017 року мінімальний страховий внесок — 704 грн (3200 грн × 22%). Один рік стажу «коштує» мінімум 8448 грн. Чи є у цьому сенс та чи варт товар роботи? Кожен вирішує самостійно.



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!



Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Упс! Матеріал тільки для зареєстрованих користувачів



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете статті, запитання та відповіді без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль