Надаємо відпустку демобілізованому працівнику

110
Для отримання відпустки звільненому з військової служби працівнику не обов’язково виходити на роботу хоча б на день.

Наказом роботодавця слід дати доручення бухгалтерській службі щодо припинення збереження середнього заробітку за працівником, якого звільнено з військової служби у зв’язку з демобілізацією (якщо це не було зроблено раніше).

До відома

Наказ про припинення збереження середнього заробітку у зв’язку з демобілізацією працівника (як і наказ, яким працівника увільняли від роботи) належить до групи наказів із кадрових питань тривалого строку зберігання.

Підставою для видання наказу про відпустку слугуватиме заява працівника.

З урахуванням норм статті 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) період проходження працівником військової служби у зв’язку з мобілізацією зараховуємо до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку, однак не зараховуємо до стажу, що дає право на щорічну додаткову відпустку.

Єдина ймовірна проблема — забезпечення дотримання норми частини першої статті 21 Закону про відпустки, згідно з якою заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Але і тут є законний вихід із ситуації.

Відповідно до статті 7 Конвенції про оплачувані відпустки від 24.06.1970 № 132, ратифікованої Законом України від 29.05.2001 № 2481-ІІІ, кожна особа, яка користується відпусткою, передбаченою в цій Конвенції, отримує за повний період цієї відпустки принаймні свою нормальну чи середню заробітну плату, нараховану за методом, що визначається компетентним органом влади або іншим відповідним органом у кожній країні. Суми, які належать до виплати, виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не обумовлено угодою між цієї особою і роботодавцем. Тому не вважатиметься порушенням трудового законодавства, якщо на підставі заяви працівника, погодженої з роботодавцем, заробітну плату за час щорічної відпустки виплатять в інші строки, аніж передбачено національним законодавством.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль