Надаємо відпустку демобілізованому працівнику

15 лютого 2017
2279
Середній бал: 5 із 5

Для отримання відпустки звільненому з військової служби працівнику не обов’язково виходити на роботу хоча б на день.

Наказом роботодавця слід дати доручення бухгалтерській службі щодо припинення збереження середнього заробітку за працівником, якого звільнено з військової служби у зв’язку з демобілізацією (якщо це не було зроблено раніше).

До відома

Наказ про припинення збереження середнього заробітку у зв’язку з демобілізацією працівника (як і наказ, яким працівника увільняли від роботи) належить до групи наказів із кадрових питань тривалого строку зберігання.

Підставою для видання наказу про відпустку слугуватиме заява працівника.

З урахуванням норм статті 9 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) період проходження працівником військової служби у зв’язку з мобілізацією зараховуємо до стажу, що дає право на щорічну основну відпустку, однак не зараховуємо до стажу, що дає право на щорічну додаткову відпустку.

Єдина ймовірна проблема — забезпечення дотримання норми частини першої статті 21 Закону про відпустки, згідно з якою заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Але і тут є законний вихід із ситуації.

Відповідно до статті 7 Конвенції про оплачувані відпустки від 24.06.1970 № 132, ратифікованої Законом України від 29.05.2001 № 2481-ІІІ, кожна особа, яка користується відпусткою, передбаченою в цій Конвенції, отримує за повний період цієї відпустки принаймні свою нормальну чи середню заробітну плату, нараховану за методом, що визначається компетентним органом влади або іншим відповідним органом у кожній країні. Суми, які належать до виплати, виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не обумовлено угодою між цієї особою і роботодавцем. Тому не вважатиметься порушенням трудового законодавства, якщо на підставі заяви працівника, погодженої з роботодавцем, заробітну плату за час щорічної відпустки виплатять в інші строки, аніж передбачено національним законодавством.


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"
logo