Порядок відкликання заяви про звільнення

839
Процедура розірвання трудового договору, що укладений на невизначений термін, регулюється статтею 38 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Працівник має для цього у письмовій формі попередити роботодавця за два тижні. Законодавством також передбачено можливість відкликання заяви про звільнення.

Чи може працівник отримати відмову у відкликанні заяви про звільнення?

Заяву про звільнення можна відкликати у будь-який день до завершення строку попередження. Винятком є ситуація, коли на цю посаду уже запрошено іншого працівника. Адже, згідно із законодавством, йому не можуть відмовити в укладанні трудового договору. Такі випадки регулюються частиною 2 статті 38 КЗпП, частиною 2 пункту 12 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06 листопада 1992 № 9; далі — Постанова № 9).

Приклад

Забороняється відмовляти в укладанні трудового договору працівнику, якого у письмовій формі запрошено на роботу у порядку переведення від іншого роботодавця (частина 5 статті 24 КЗпП).

Отже, окрім випадків, коли на місце працівника, який подав заяву про звільнення, не запрошено іншу особу у порядку переведення, то немає правових підстав відмовляти працівнику відкликати заяву про звільнення за власним бажанням.

Правила оформлення відкликання

Відкликання заяви про звільнення за власним бажанням оформлюється письмово. Усного повідомлення недостатньо. Трапляються випадки, які доходять до суду, у разі,якщо працівник подавав заяву про звільнення, а його не звільнили. Тому завдання кадрової служби — отримати письмові докази волевиявлення працівника. Заяви мають реєструватися у Журналі реєстрації заяв з кадрових питань.

Зразок заяви про відкликання заяви про звільнення (скачати)

Порядок відкликання заяви про звільнення

Як вчинити із записом у трудовій книжці та наказом про звільнення?

Важливо, чи видано наказ про звільнення на день відкликання . Якщо наказ не видано, то кадрова процедура завершена після реєстрації заяви про відкликання.

Якщо працівник подав заяву про відкликання після видання наказу про звільнення і внесення запису до трудової книжки, то роботодавцю необхідно скасувати наказ про звільнення. Для цього видається інший наказ (зразок наказу про скасування наказу про звільнення), а запис у трудовій книжці визнається недійсним. Ця процедура визначена пунктом 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29 липня 1993 № 58.

До відома

Наказ про скасування наказу про звільнення належить до наказу з кадрових питань тривалого терміну зберігання.Ваша персональна добірка.

  Підписка на найактуальніші статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  Розсилка

  © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

  
  • Ми в соцмережах
  Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Що? Вже йдете? І не дочитаєте?  Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І не відволікайтеся!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×

  Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
  Перевірки роботодавців 2017: новий порядок