Номенклатура справ кадрової служби — 2017

925
Номенклатура справ — найважливіший обліковий і плановий документ кадрової служби. За нею формуємо документи у справи, відбираємо їх для подальшого постійного та тривалого (понад 10 років) зберігання або навпаки знищення.

Застерігаємо: пропонована примірна номенклатура — не догма, а, радше, керівництво до дії. Не всі перелічені справи створюватимуться у діловодстві саме вашої кадрової служби, а специфіка діяльності вашого підприємства, установи, організації (далі — підприємства) може обумовити необхідність формування інших, не вказаних у зразку справ.

Примірну номенклатуру розроблено для підприємства, яке створює документи Національного архівного фонду (є джерелом формування НАФ), що мають культурне (наукове, народногосподарське, соціальне, історичне) значення.

На таких підприємствах формування у справи і знищення документів має певну специфіку, тож і номенклатуру розробляти складніше.

Державні і комунальні організації — джерела формування НАФ — передають документи НАФ на постійне зберігання до держархівів або архівних відділів міськрад обов’язково.

Вказаний у примірній номенклатурі справ строк зберігання «Постійно» означає, що відповідні документи належать до НАФ і підлягають довічному зберіганню, а позначка «ЕПК» поряд зі строком зберігання деяких видів документів застерігає, що для підприємств — джерел формування НАФ рішення про внесення до НАФ або знищення документів приймають експертно-перевірні комісії держархіву.

Щоб дізнатися, чи створюються у діяльності вашого підприємства документи НАФ, зверніться до держархівної установи, у зоні комплектування якої перебуває підприємство, — держархіву міста, держархіву області, відомчого архіву та ін.

До підприємств, що не створюють документи НАФ, належать підприємства недержавного сектору економіки, фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, а також підприємства, діяльність яких має допоміжний (господарський) характер (готелі, житлово-експлуатаційні контори та об’єднання, будівельні підприємства, автогосподарства) або їх діяльність на певній території (міста, району, області) має типовий характер (школи, лікарні, дитячі дошкільні заклади, професійно-технічні заклади освіти тощо). Ці підприємства вносять до Списку № 3, який складають у держархівах. Від таких підприємств документи до держархівів на зберігання не надходять, натомість зберігаються в архівах підприємств. Лише у разі ліквідації без правонаступництва частина документів цих підприємств, зокрема, з кадрових питань, передається на державне зберігання.

СКАЧАТИ
зразок Номенклатури справ кадрової служби

Прикріплені файли

Доступно тільки авторизованим користувачам
 • Номенклатура справ на 2017 рік.doc


Ваша персональна добірка.

  Підписка на найактуальніші статті

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Самое выгодное предложение

  Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією


  © Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012

  
  • Ми в соцмережах
  Позбудьтеся цього надокучливо вікна раз і назавжди!

  Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

  Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів.  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Що? Вже йдете? І не дочитаєте?  Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  І не відволікайтеся!
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  ×

  Чекаю вас на безплатному вебінарі 2 серпня
  Перевірки роботодавців 2017: новий порядок