Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Особливості працевлаштування дітей-сиріт

  • 15 березня 2017
  • 563

Законодавство гарантує посилений захист прав і свобод дітей-сиріт, які позбавлені батьківського піклування, надаючи їм додаткові пільги та гарантії.

Зокрема, держава сприяє професійній та трудовій підготовці таких дітей, надає їм можливість першочергово влаштовуватися на вакантні робочі місця, забезпечує надання їм першого робочого місця, проводить для них інформаційні та професійні консультації.

Реалізацію функцій держави в галузі працевлаштування дітей-сиріт здійснюють наступні суб’єкти:

  • Державна служба зайнятості;
  • органи місцевої влади — сільські, селищні, районні та міські держадміністрації;
  • спеціалізовані установи з профорієнтації;
  • молодіжні центри праці;
  • громадські організації тощо.

У межах своєї компетенції зазначені вище установи організовують допомогу та підтримку дітям-сиротам при пошуку роботи, а відтак — при оформленні на підприємстві.

Так, з метою забезпечення пріоритету прав дітей-сиріт на працевлаштування, територіальні державні адміністрації на місцях заздалегідь бронюють для них вакантні місця в компаніях та установах, розташованих в межах відповідної територіальної одиниці.

Крім того, територіальні державні адміністрації можуть залучати дітей-сиріт до оплачуваних громадських робіт в підприємствах комунальної власності, або надавати їм правову допомогу при укладанні цивільно-правових договорів підряду для виконання робіт в компаніях будь-якої іншої форми власності.

Для покращення практичних трудових навичок дітей-сиріт територіальна громада спільно з центрами зайнятості бере участь у професійній підготовці дітей старшого віку та учнів випускних класів і може організовувати для них трудове стажування, або навіть оплачувану часткову зайнятість у позанавчальні години.

Фінансування витрат, пов’язаних зі вступом дитини-сироти до вищого навчального закладу та працевлаштуванням, здійснюється за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням чинних соціальних стандартів.

В цілому державна політика в сфері соціального захисту дітей-сиріт полягає в тому, що по завершенню навчання кожна дитина-сирота має бути забезпечена роботою відповідно до її рівня підготовки. Уповноважені суб’єкти повинні докладати максимум зусиль для надання дитині якісної допомоги в галузі наступного працевлаштування. Відповідальність за належну трудову підготовку та направлення дітей-сиріт на перше робоче місце покладається як на органи місцевої виконавчої влади, так і на адміністрацію установи, де виховувалась дитина.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю