text
Кадровик01

Відпрацювання двох тижнів при звільненні не завжди обов’язкове

  • 31 березня 2017
  • 12565

За загальним правилом працівник вправі розірвати трудові відносини, укладені на невизначений строк, в будь-який момент. Проте попередити роботодавця про звільнення працівник зобов’язаний за два тижні. Це має бути оформлено письмово у вигляді відповідної заяви.

Чи обов’язково відпрацьовувати два тижні у разі звільнення з ініціативи працівника?

Трудових законодавством передбачено, що за певних підстав розірвання трудового договору може відбуватися «негайно». Це стосується, зокрема, звільнення за власним бажанням.

Статтею 38 КЗпП визначено перелік випадків, за наявності яких роботодавець має розірвати трудові відносини з працівником у строк, про який він просить. Серед підстав для «негайного» звільнення такі, як:

  • переїзд на нове місце проживання;
  • переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
  • вступ до навчального закладу;
  • неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком;
  • вагітність;
  • догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом;
  • догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи;
  • вихід на пенсію;
  • прийняття на роботу за конкурсом,

а також з інших поважних причин.

Також роботодавець зобов’язаний звільнити працівника без відпрацювання двох тижнів, якщо з його боку було порушено законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору (ч. 3 ст. 38 КЗпП).

До відома

Роботодавець це може звільнити працівника до закінчення двотижневого строку від дня подання заяви про звільнення, якщо працівник про це не просив, оскільки він вправі відкликати заяву про звільнення.

Відпрацювання двох тижнів при звільненні за угодою сторін

Звільнення за угодою сторін передбачає, зокрема, що про дату звільнення працівник та роботодавця домовляються. І не обов’язково чекати завершення двотижневого строку. Зробити це можна «день у день».

Тобто працівник може ініціювати звільнення без відпрацювання двох тижнів. І якщо є згода роботодавця, — звільненню бути.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала — пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Життя без ОК-5 (ОК-7)

Ви більше не будете рахувати стаж. За Вас це робитиме Пенсійний Фонд.

Як ПФУ надаватиме інформацію?

 Дізнатися