text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Стаж роботи для надання щорічних відпусток

  • 6 липня 2017
  • 9664

Щорічна основна відпустка надається працівникам за робочий рік, який відлічується із дня укладення трудового договору. Розгляньмо, які ж «робочі» періоди зараховуються до стажу, що дає право на відпустку.

Порядок обчислення стажу роботи, який дає право на відпустку, регулюють стаття 82 КЗпП та стаття 9 Закону «Про відпустки».

До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховують:

До стажу, що дає право на відпустку, також зараховують час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно із законодавством зберігали місце роботи (посаду) та заробітну плату повністю або частково. Це час:

Читайте також: Як обчислити стаж роботи, що дає право на щорічну основну відпустку

До стажу роботи для нарахування відпустки також зараховують:

Увага!

Простій не з вини працівника враховують до стажу, що дає право на відпустку, адже під час простою працівник фактично не працює, але за ним зберігають місце роботи. Цей час оплачують із розрахунку не нижче двох третин тарифної ставки розряду чи окладу (ст. 113 КЗпП).

Дізнайтеся — чи зараховувати до стажу роботи для надання відпусток час, коли працівник проходив військову службу за призовом під час мобілізації?

Стаж роботи для щорічних додаткових відпусток

До стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки (статті 7 та 8 цього Закону), зараховуються:

  • час фактичної роботи із шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників даного виробництва, цеху, професії або посади;
  • час щорічних основної та додаткових відпусток за роботу із шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці;
  • час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.

Стаж для надання відпустки у разі переведення

Якщо працівник, переведений на інше підприємство, повністю або частково не використав відпустку і не одержав за неї грошову компенсацію, то до стажу роботи, що дає право на відпустку, зараховують час, за який він її не використав за попереднім місцем роботи (ч. 3 ст. 9 Закону про відпустки).

Якщо працівник при переведенні одержав на попередньому місці роботи грошову компенсацію за невикористані ним дні відпустки, відлік стажу роботи, що дає право на відпустку, починають із дати початку роботи на новому підприємстві.

Відпустка для догляду за дитиною і стаж для щорічної відпустки

Час перебування у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не зараховують до стажу, який дає право на відпустки (п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки). Натомість якщо під час відпустки жінка (або інша особа, яка фактично доглядає за дитиною) працює на умовах неповного робочого часу або вдома, то період роботи ураховують до стажу, що дає право на відпустку (ч. 4 ст. 18 Закону про відпустки).

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся