Кадровик01

Книга обліку руху трудових книжок 2019: порядок ведення та зразок заповнення

  • 28 лютого 2019
  • 26134

Облік руху трудових книжок і вкладишів до них веде кадрова служба або спеціально уповноважена особа, яка оформлює прийняття та звільнення працівників. Обліковою формою для цього слугує — Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них. Порядок ведення та приклад заповнення, — у статті.

Типову форму П-10 «Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них» затверджено наказом Мінстату «Про затвердження типових форм первинного обліку особового складу» від 27.10.1995 № 277.

Ведення Книги обліку руху трудових книжок та вкладишів до них у 2019 році

У Книзі руху трудових книжок реєструють усі трудові книжки та вкладиші до них, які прийнято від працівників при прийнятті на роботу або оформлено на працівників, що стали до роботи вперше. При цьому зазначають серії та номери трудових книжок.

На титульній сторінці Книги обліку руху трудових книжок необхідно зафіксувати дату початку її ведення. Ця дата має відповідати найбільш ранній даті прийняття трудової книжки (графи 2-4 Книги).

Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них має бути пронумерованою, прошнурованою та скріпленою підписом керівника організації та печаткою.

Книгу руху трудових книжок слід вносити до номенклатури справ як окрему справу. Така справа є перехідною, тобто вести її потрібно протягом кількох років (до її закінчення).

Коли працівник звільняється, йому видають трудову книжку. Інформацію про це необхідно внести у Книгу і засвідчити підписом працівника.

Як внести виправлення до Книги обліку руху трудових книжок

Приклади внесення виправлень до Книги обліку руху трудових книжок

Частиною п’ятою пункту 7.1 Інструкції № 58 визначено, що Книга обліку руху трудових книжок має бути пронумерована, прошнурована, скріплена підписом керівника підприємства та печаткою. Це означає, що з Книги обліку не дозволяється вилучати сторінки з помилковими записами. Отже, у разі допущення помилки виправити її необхідно таким чином, щоб після цього Книга обліку мала охайний вигляд, а всі записи після виправлення були чіткими та зрозумілими. І головне — записи, навіть після виправлення, мають виконувати своє головне завдання: підтверджувати, що саме цю конкретну трудову книжку конкретного працівника було прийнято на зберігання та видано працівникові після його звільнення.

Для того щоб після виправлення записи в Книзі обліку були чіткими і зрозумілими, необхідно уникати виправлень шляхом нанесення правильного запису «поверх» неправильного. Краще, якщо неправильний запис буде акуратно закреслений тонкою лінією, а правильний — написаний поряд.

Отже, записи в Книзі обліку доцільно розміщувати таким чином, щоб для прізвища, імені та по батькові було виділено окремий рядок, а записи відокремлювалися один від одного «порожніми» рядками. Це технічно полегшить внесення виправлень.

Книга обліку руху трудових книжок: зразок заповнення 2019

книга обліку трудових книжок приклад заповнення

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон