Звільнення пенсіонера з роботи

3508
Якщо на вашому підприємстві є працівники-пенсіонери або працівники передпенсійного віку, слід готуватися… Адже звільнення саме цих працівників не за горами.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058) пенсіонер — це особа, яка отримує пенсію.

Гарантії соціального захисту пенсіонерів передбачено Законом України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 № 3721-XII (далі — Закон № 3721).

Громадяни похилого віку:

  • чоловіки і жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058;
  • особи, яким до досягнення зазначеного пенсійного віку залишилося не більше півтора року (ст. 10 Закону № 3721).

Пенсіонери мають право на працю нарівні з іншими громадянами. Це право додатково гарантується державними цільовими програмами, територіальними та місцевими програмами зайнятості населення.

Згідно з Законом № 3721 забороняється дискримінація пенсіонерів в галузі праці. Посадових осіб, які порушують ці гарантії, притягують до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Умови трудових договорів (контрактів) з пенсіонерами не можуть погіршувати становище або обмежувати їх права, передбачені Законом № 3721 і законодавством про працю. У разі їх виявлення такі трудові договори вважаються недійсними.

Забороняється відмова у прийнятті на роботу і звільнення працівника за ініціативою власника або уповноваженого ним органу з мотивів досягнення пенсійного віку (ст. 11 Закону № 3721).

У разі звільнення працівника-пенсіонера за угодою сторін, за порушення трудової дисципліни чи за скороченням чисельності або штату, оформлення відбувається аналогічно звільненню інших працівників.

Єдиною відмінністю, що стосується саме звільнення пенсіонерів, — є звільнення за статтею 38 КЗпП. Адже звільнення у зв’язку з виходом на пенсію є однією із поважних причин.

Звільнення пенсіонера за власним бажанням

Право працівника звільнитися у зв’язку з виходом на пенсію гарантовано статтею 38 КЗпП. Ця причина вважається трудовим законодавством настільки поважною, що власник повинен звільнити працівника саме в той строк, про який він просить, а про попередження за два тижні взагалі не йдеться.

Збирати докази для перевірки права працівника на звільнення у зв’язку з виходом на пенсію за віком не потрібно. Кадровій службі достатньо отримати від нього пенсійне посвідчення (або засвідчену копію), чи просто переконатися, що працівник, дійсно, досяг пенсійного віку, пам’ятаючи, що пенсійний вік може різнитися залежно від статі, дати народження та інших обставин.

Детальніше — у консультації «Звільнення у зв’язку з виходом на пенсію».Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль