Звільнення працівника за результатами атестації

277
Для того щоб оцінити професійну кваліфікацію працівників та її відповідність виконуваній працівником роботі, працедавець може проводити атестацію працівників. Від результатів атестації залежить подальша діяльність працівника на підприємстві.

Проведення атестації працівників врегульовано галузевими нормативними актами та Законом України «Про професійний розвиток працівників» від 12.01.2012 № 4312-VI.

За результатами проведеної атестації роботодавець приймає рішення про подальшу діяльність працівника на підприємстві. Так, роботодавець може прийняти рішення, зокрема про:

  • переведення працівника на вищу посаду;
  • зарахування працівника до кадрового резерву на вищу посаду
  • підвищення працівнику посадового окладу
  • зменшення працівнику посадового окладу
  • визнання працівника таким, що не відповідає займаній посаді;

Поговорімо про один із зазначених варіантів результату атестації, а саме про звільнення працівника, що не відповідає займаній посаді.

Читайте також: Атестація працівників: 17 кроків до звільнення чи удосконалення

Порядок звільнення працівника за результатами атестації

Звільнити працівника за результатами атестації, а саме за виявлену невідповідності займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації, яка перешкоджає продовженню цієї роботи, можна лише за наявності одночасно двох умов:

  • працівник не має кваліфікації (рівня освіти та практичних навичок), необхідної для виконання обов’язків, передбачених посадовою (робочою) інструкцією;
  • відсутність необхідної кваліфікації виявлено у процесі трудової діяльності (тобто вже після укладення трудового договору).

Якщо працівника визнано таким, що не відповідає займаній посаді (виконуваній роботі), роботодавець може запропонувати йому переведення на нижчу посаду. У такому разі роботодавець має вчинити такі дії:

  • запропонувати працівнику переведення (доцільно у письмовій формі), одночасно з пропозицією слід ознайомити працівника із посадовою інструкцією за запропонованою посадою, із умовами оплати праці, режимом і графіком роботи та іншими істотними умовами праці;
  • отримати від працівника згоду або відмову від переведення (доцільно, аби працівник оформив свою згоду/відмову письмово у вигляді заяви; якщо працівник відмовляється писати заяву, його рішення слід «зафіксувати» в інший спосіб, наприклад, оформити акт про відмову від переведення).

Якщо працівник відмовляється від переведення, слід видати наказ про звільнення працівника за пунктом 2 статті 40 КЗпП — виявлена невідповідність займаній посаді або виконуваній роботі внаслідок недостатньої кваліфікації, що перешкоджає продовженню роботи.

Звільнити працівника за пунктом 2 статті 40 КЗпП роботодавець вправі не пізніше двомісячного строку з дня атестації. Звільнення після закінчення цього строку — вважатиметься безпідставним.

Порядок звільнення за результататами атестації включає такі кроки:

За аналогічною схемою роботодавець може діяти також у разі, коли працівника визнано таким, що не відповідає займаній посаді та рекомендовано навчання з подальшою повторною атестацією, а працівник відмовиться від такого навчання. Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль