Строки виплати відпускних

4446
Про початок відпустки, запланованої графіком відпусток, працівнику повідомляють за два тижні до її початку. І це не спроста. Адже за цей строк відділ кадрів та бухгалтерія має оформити усі необхідні документи для того, щоб своєчасного виплатити «відпускні» працівнику.

Частиною першою статті 21 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) та частиною 3 статті 115 КЗпП передбачено, що зарплату за час відпустки, так звані — відпускні, — виплачують не пізніше ніж за три дні до початку відпустки.

На вимогу працівника у разі несвоєчасної виплати відпускних відпустку потрібно перенести (п. 2 ч. 1 ст. 11 Закону про відпустки).

Якщо працівника відкликають з відпустки, бухгалтерія нарахує зарплату із урахуванням суми відпускних (ч. 3 ст. 12 Закону про відпустки).

Якщо відпускні виплатили, а відпустку перенесли через хворобу працівника, бухгалтерія зробить перерахунок.

Коли виплачувати «відпускні» — за три робочих чи календарних дні до початку відпустки

Триденний строк рахують у календарних днях.

Виплата відпускних за 3 дні до початку відпустки: приклад 1

Якщо перший день щорічної основної відпустки (далі — відпустка) — 14.08.2017 (понеділок), то заробітну плату за час відпустки виплатіть не пізніше 10.08.2017 (четвер).

Якщо останній день строку виплати відпускних припадає на вихідний день, то виплатіть не пізніше останнього робочого дня тижня до початку відпустки.

Виплата відпускних за 3 дні до початку відпустки: приклад 2

Якщо перший день відпустки — 03.08.2017 (четвер), то останній день строку виплати зарплати 30.07.2017 (неділя). Однак неділя — загальний вихідний день (ч. 2 ст. 67 КЗпП), тож виплатіть відпускні 28.07.2017 (у п’ятницю) при п’ятиденному робочому тижні або 29.07.2017 (суботу) при шестиденному робочому тижні.

Таку ж думки висловило Мінпраці у листі «Щодо порядку виплати заробітної плати за час щорічної відпустки» від 26.06.2009 № 155/13/116-09.

Інші можливі строки виплати відпускних

Як виняток, відпускні можна виплатити одночасно з найближчою зарплатою, якщо про це просить працівник.

Чинні міжнародні договори України підлягають сумлінному дотриманню Україною відповідно до норм міжнародного права (ст. 15 Закону України «Про міжнародні договори України» від 29.06.2004 № 1906-IV).

Чинні міжнародні договори, згода на обов’язковість яких надана ВР України, є частиною національного законодавства (ч. 1 ст. 9 Конституції України).

Якщо міжнародним договором або міжнародною угодою, в яких бере участь Україна, встановлено інші правила, ніж ті, що їх містить законодавство України про працю, то застосовують правила міжнародного договору або міжнародної угоди (ст. 8-1 КЗпП).

Корисна консультація: Відпустка новоприйнятому працівнику

Кожна особа, яка користується відпусткою, передбаченою в Конвенції про оплачувані відпустки від 24.06.1970 № 132 (далі — Конвенція), ратифікованій Законом України від 29.05.2001 № 2481-ІІІ, отримує за повний період цієї відпустки принаймні свою нормальну чи середню зарплату, нараховану відповідно до методу, що визначає компетентний орган влади або інший відповідний орган у кожній країні. Суми, що належать до виплати, виплачують зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді, що стосується цієї особи і роботодавця (ст. 7 Конвенції).

Отже, за наявності окремої угоди між працівником і роботодавцем виплатити зарплату за час щорічної відпустки можна в інші строки, ніж визначено національним законодавством. Така угода може виникнути на підставі заяви працівника, узгодженої з роботодавцем.

Увага!

Якщо під час перевірки додержання законодавства про працю роботодавець надає заяви всіх працівників про перенесення дати виплати зарплати за час відпустки на день виплати зарплати, державний інспектор праці може дійти висновку про відсутність угоди і виключну ініціативу роботодавця щодо строків виплати.

Для того щоб розрахувати кількість днів невикористаної відпустки перед звільненням працівника, скористайтеся незамінним помічником — калькулятором кадровика.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль