Кадровик01

Тривалість робочого дня напередодні свята

  • 23 квітня 2018
  • 18696

У КЗпП закріплено, що напередодні свята тривалість роботи працівників із п’ятиденним та шестиденним робочим тижнем скорочується на одну годину. Розберімося, зокрема, за яких умов робочий день напередодні свята може становити 8 годин?

Відповідно до частини першої статті 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів (ст. 73 КЗпП) тривалість роботи працівників, крім працівників, зазначених у статті 51 КЗпП, скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.

Увага!

Передсвятковий робочий день не скорочується на одну годину лише працівникам, яким, відповідно до статті 51 КЗпП, встановлено скорочений робочий час (неповнолітні, працівники, які працюють зі шкідливими умовами праці, вчителі, лікарі та деякі інші категорії працівників, визначені законодавством)

Скорочення робочого дня напередодні свята при шестиденному робочому тижні

Графік роботи деяких організація передбачає шестиденний робочий тиждень з одним вихідним (неділя) з тривалістю робочого дня, приміром, з понеділка по п’ятницю — по 7 годин, субота — 5 годин.

Тривалість робочого дня напередодні святаВам стане у пригоді: Виробничий календар — 2018

Тож, якщо святковий або неробочий день (ст. 73 КЗпП) припадає на неділю, то тривалість роботи у суботу має бути скорочена на 1 годину і становитиме — 4 години. Якщо святковий або неробочий день припадає на інший день тижня, то тривалість роботи у передсвятковий робочий день становитиме — 6 годин.

Тривалість роботи у передсвятковий день для працівників з чотириденним робочим тижнем

При встановленні неповного робочого часу (неповного робочого дня чи тижня) працю оплачують пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 КЗпП). Скорочення робочого часу в передсвятковий день для таких працівників призведе до зменшення розміру заробітної плати.

Тож, для працівників, які працюють в режимі неповного робочого часу, робочий день напередодні святкового або неробочого дня не скорочують. Таку ж думку висловлено і в листах Мінсоцполітики, зокрема, від 28.08.2014 № 395/13/116-14 та № 397/13/116-14, від 05.06.2015 № 8403/0/14-15/10.

Коли тривалість роботи у передсвятковий день може не скорочуватися

Тривалість роботи у день, що передує святковому, може становити 8 годин лише за умови, що відповідно до правил внутрішнього трудового розпорядку в організації у цей день передбачено роботу впродовж 9 годин.

При розрахунку в організації балансу робочого часу на рік норму статті 53 КЗпП має бути враховано, а тому за рік чи за будь-який інший обліковий період тривалість роботи зменшують при 40-годинному робочому тижні на відповідну кількість робочих годин.

У разі неможливості скорочення часу роботи на одну годину напередодні святкових та неробочих днів, працівникові має бути надано компенсацію шляхом скорочення робочого часу в інший день.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон