Запис про суміщення в особовій картці та трудовій книжці

5309
Нерідко трапляється, що, окрім основної роботи, працівник виконує ще й додаткову на тому самому підприємстві. Тобто суміщає посади. А чи вносити запис про суміщення посад до особової картки та трудової книжки?

З кожним записом, що заносять до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний ознайомити працівника під підпис в особовій картці працівника (типова форма № П-2, затверджена наказом Держкомстату та Міноборони України від 25.12.2009 № 495/656), в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша) (п. 2.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 № 58, далі — Інструкція № 58).

Вам стане у пригоді: Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Для внесення зазначених відомостей у типовій формі № П-2 «Особова картка працівника» передбачено відповідні місця: розділ IV «Призначення і переведення» (з графою «Підпис працівника») та графа «Дата і причина звільнення (підстава)» (з реквізитами «Підпис працівника», «Дата»).

Отже, порядку внесення відомостей про суміщення посад не передбачено ані типовою формою № П-2, ані Інструкцією № 58 (хоча у абзаці третьому пункту 5.3 розділу 5 «Дублікат трудової книжки» Інструкції № 58 зазначено, що внесення до дублікату трудової книжки відомостей про роботу за сумісництвом та за суміщенням професій провадять за бажанням працівника, але відсутній механізм реалізації цієї норми).

Утім, очевидно, що на кожному підприємстві необхідно вести облік працівників, що суміщають посади (професії), та періодів суміщення. Оскільки нормативними актами не передбачені форми та способи такого обліку, то підприємство може врегулювати ці питання в локальних нормативних актах (наприклад, в Інструкції з діловодства, в Інструкції з кадрового діловодства).

Працівників, які суміщають посади (професії), можна обліковувати за журналами обліку (на паперових носіях), в електронних реєстрах (наприклад, з використанням програми Microsoft Excel) тощо.

Якщо ж роботодавець прийме рішення про облік суміщення за допомогою особових карток (типова форма № П-2), вважати це порушенням не можна.



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією






© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ось так просто підете і недочитаєте?



Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ.

Витратите не більше 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і дочитаю
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль