Кадровик01

Підвищення посадового окладу в особовій картці: чи відображати

  • 22 серпня 2017
  • 4522

Особова картка є одним із основних облікових документів працівника підприємства. Розберімося, чи вносити відомості про зміну посадового окладу до особової картки працівника?

Особові картки оформлюють за типовою формою № П-2, затвердженою спільним наказом Держстату та Міноборони від 25.12.2009 № 495/656.

У системі державної служби особові картки ведуть за формою, затвердженою наказом Нацдержслужби від 05.08.2016 № 156. Особові картки державних службовців входять до складу особових справ. Утім, на практиці деякі кадрові служби органів державної влади і місцевого самоврядування додатково формують картотеку особових карток за формою № П-2, яку використовують для оперативної роботи.

При первинному оформленні особової картки інформацію про працівника вносять на підставі оригіналів особистих документів, наданих при укладанні трудового договору (паспорт, документи про освіту, трудова книжка). До особової картки вносять необхідні доповнення й уточнення у разі зміни особистих даних працівника, у т. ч. щодо отримання нової спеціальності, освітньо-кваліфікаційного рівня, змін у сімейному стані.

Відомості про оклад зазначають у розділі IV «Призначення і переведення» (зворотний бік особової картки) при прийнятті на роботу відповідно до наказу про прийняття на роботу. Надалі у разі переведення працівника на іншу посаду зазначають назву посади, на яку переведено працівника, назву структурного підрозділу, оклад за новою посадою та інші відомості, передбачені структурою розділу.

Читайте також: Порядок та зразок заповнення особової картки працівника

У розділі «Призначення і переведення» доцільно вказувати відомості про зміну назви посади, наприклад, у зв’язку з приведенням назв посад у штатному розписі у відповідність до Класифікатора професій, зазначати новий код КП для зміненої посади.

Зауважимо, що особова картка має важливе значення як джерело інформації при складанні державних статистичних спостережень з праці.

Державні статистичні спостереження з праці є комплексними і включають дослідження різних аспектів трудових відносин, у т. ч. щодо статистики кількості працівників, оплати праці та ін.

Увага!

Статистичні спостереження щодо оплати праці мають грунтуватися насамперед на даних бухгалтерського обліку, оскільки цілі статистики потребують більш детального відображення відповідних витрат організації.

При складанні звіту за формою № 1-РС «Звіт про витрати на утримання робочої сили» відображається пряма оплата, яка включає нарахування у грошовій формі, а також:

  • відсоткові або комісійні винагороди, виплачені додатково до тарифної ставки (окладу, посадового окладу);
  • оплата надурочних робіт і робіт у вихідні, святкові й неробочі дні, у розмірах і за розцінками, установленими законодавством;
  • оплата працівникам днів відпочинку, що надаються їм у зв’язку з роботою понад тривалість робочого часу у випадках, передбачених законодавством;
  • суми виплат, пов’язаних з індексацією заробітної плати працівників та ін.

Як бачите, при складанні зазначеного звіту відомостей про оклад з особової картки буде недостатньо. Натомість відповідні суми нарахувань можна визначити за типовими формами № П-6 «Розрахунково-платіжна відомість працівника» та № П-7 «Розрахунково-платіжна відомість (зведена)».

Увага!

На нашу думку, зазначати в особовій картці відомості про періодичне підвищення рівня посадового окладу недоцільно, оскільки відповідна інформація міститься в інших первинних облікових документах зі статистики праці.

Читайте також: Унесення змін до штатного розпису у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати

Разом з цим слід зауважити, що внесення відомостей про підвищення посадового окладу до особової картки не можна вважати порушенням законодавства, оскільки не заборонено доповнювати типові форми первинного обліку іншими показниками, необхідними для організації ефективного обліку персоналу в організації.

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон