text

Активуйте подарунковий доступ >

Кадровик01

Унесення запису про зміну прізвища у трудову книжку

  • 1 вересня 2017
  • 4789

Кадрова практика рясніє випадками внесення змін до трудової книжки у зв’язку зі зміною прізвища працівника. Найчастіша причина цього — реєстрація або розірвання шлюбу. Тож розгляньмо, які основні етапи роботи кадровика при внесенні запису про зміну прізвища у трудову книжку.

Працівник подає заяву про зміну прізвища у трудовій книжці та копії документів, що підтверджують зміну

У заяві на ім’я керівника організації (установи, підприємства; далі — організація) працівник має вказати причину зміни імені, визначити, яку саме частину імені (прізвище, власне ім’я, по батькові) змінено. Заяву працівник підписує іменем, яке мав до зміни.

Читайте також: Видача трудової книжки у день звільнення

Працівник має надати паспорт громадянина України, виданий на нове ім’я, та документ, що підтверджує законність підстав зміни імені (свідоцтво про шлюб; свідоцтво про розірвання шлюбу; свідоцтво про зміну імені).

До заяви працівник має додати копії нового паспорта та відповідного свідоцтва.

Працівник кадрової служби перевіряє відповідність копії оригіналу та засвідчує її у встановленому порядку (слова «Згідно з оригіналом», назва посади, підпис, ініціали та прізвище особи, яка засвідчує копію, дата засвідчення копії).

Резолюція керівника організації після розгляду заяву

Керівник організації розглядає заяву працівника та додані до неї копії документів, за наявності законних підстав приймає рішення про внесення змін, зокрема до трудової книжки працівника.

Рішення керівник організації оформлює у вигляді резолюції на заяві працівника.

Наказ про внесення змін до трудової книжки

Посадова особа, визначена в резолюції роботодавця як виконавець рішення, готує проект наказу про внесення відповідних змін до трудової книжки (вкладиша до трудової книжки).

Наказ про внесення змін до документів працівника у зв’язку зі зміною імені належить до групи наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання (строк зберігання — 75 років).

Після підписання керівником підприємства наказ слід зареєструвати у Журналі реєстрації наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання.

Датою внесення змін до документів є дата реєстрації наказу.

Вам стане у пригоді:

Унесення змін до трудової книжки працівника

Запис до трудової книжки про зміну прізвища, імені, по батькові робить власник або уповноважений ним орган за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, про зміну імені тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів (п. 2.13 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

Читайте також: Як вийти заміж, не зашкодивши трудовій книжці

Відображають зміни на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою слід закреслити, наприклад, колишнє прізвище або ім’я, по батькові, у рядку нижче або поруч вказати нові дані, записати нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки.

Керівник організації або спеціально уповноважена ним особа (як правило, керівник кадрової служби, інспектор з кадрів) має засвідчити запис на обкладинці підписом і печаткою організації або печаткою кадрової служби (печатка організації ставиться на підпис директора, печатка кадрової служби на підпис працівника цієї служби).

Зразок унесення запису про зміну прізвища до трудової книжки у зв’язку з реєстрацією шлюбу

Запис про зміну прізвища в трудовій книжці

Зразок унесення запису про зміну прізвища до трудової книжки у зв’язку з розірванням шлюбу

Запис в трудовій книжці про зміну прізвища

Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся