Прийняття на роботу після скорочення чисельності або штату

4 вересня 2017
4007
Середній бал: 5 із 5

Трапляється, що після скорочення чисельності чи штату працівників, роботодавець знову відкриває вакансії аналогічної кваліфікації. Чи можуть розраховувати скорочені працівники на працевлаштування поза конкурсом на відкриті вакансії?

Працівник, з яким розірвано трудовий договір у зв’язку із скороченням чисельності або штату працівників, протягом одного року має право на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу, якщо роботодавець провадить прийняття на роботу працівників аналогічної кваліфікації (ч. 1 ст. 42-1 КЗпП).

Переважне право на укладення трудового договору у разі поворотного прийняття на роботу надається особам, зазначеним у статті 42 КЗпП, та в інших випадках, передбачених колективним договором (ч. 2 ст. 42-1 КЗпП).

Увага!

Законодавство не обмежує право працівника щодо поворотного прийняття тільки на постійну роботу, це може бути і робота на умовах строкового трудового договору (наприклад, на період перебування у відпустці для догляду за дитиною основного працівника).

Частина перша статті 42-1 КЗпП не містить обов’язку роботодавця попереджати працівників, звільнених за пунктом 1 статті 40 КЗпП, про прийняття на роботу працівників аналогічної кваліфікації, а гарантує переважне, порівняно з іншими особами, що претендують на зайняття посади, право на прийняття на роботу. При цьому йдеться не про аналогічну посаду, а про роботу, виконання якої потребує аналогічної кваліфікації.

Приклад

Відповідну позицію підтверджує і судова практика:


Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"
logo