Практика студентів є невіддільною частиною процесу підготовки спеціалістів у вищих навчальних закладах. Після її закінчення організація — база практики зобов’язана дати характеристику на кожного студента-практиканта із зазначенням якості підготовленого ним звіту.
Позитивна характеристика студента або студентки може стати додатковою перевагою у майбутньому працевлаштуванні. Підприємства, зацікавлені у професійних кадрах, нерідко пропонують студентам посаду у штаті після вдалого проходження виробничої практики.
Організація проходження практики студентів вищих навчальних закладів на підприємствах, в установах, організаціях (далі — організація) регламентується Положенням про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженим наказом Міносвіти від 08.04.1993 № 93 (далі — Положення № 93).
Зміст і послідовність практики визначаються програмою практики, яка розробляється кафедрою або предметною (цикловою) комісією згідно з навчальним планом.
Корисно знати, як пишеться характеристика працівника.
Хто складає характеристику студенту
Характеристику з місця практики складає і підписує керівник практики від бази практики. Доцільно аби кадрова служба надавала методичну допомогу керівникам практики з питань підготовки та оформлення характеристики, оцінки звітів.
Затверджує характеристику на студента керівник організації — бази практики. Підпис керівника засвідчують печаткою організації.
Увага! Особи, які підписують характеристику, несуть відповідальність за правдивість інформації, що міститься в документі.
Характеристика на студента: алгоритм написання
У тексті характеристики зазначають вид практики, яку проходив студент:
- навчальну,
- технологічну,
- експлуатаційну,
- конструкторську,
- педагогічну,
- економічну,
- науково-дослідну тощо.
Зручно писати характеристику, маючи приклад, тож доцільно скачати зразок характеристики студента про проходження практики 2020
Зразок характеристики студента за результатами практики
Отже, характеристика на студента-практиканта – це стислий місткий опис його загального рівня підготовки, знать і умінь.
Стаття підготовлена за матеріалами журналу "Кадровик-01"