Суміщення в табелі обліку використання робочого часу: відображати чи ні?

2007
Якщо в організації є працівники, які виконують додаткову роботу за вакантними посадами на умовах суміщення посад, як табелювати виконання їхніх, щоб оплачувати додаткову роботу?

Суміщення професій (посад) визначається як виконання працівником поряд зі своєю основною роботою, що обумовлена трудовим договором, додаткової роботи за іншою професією (посадою) (Інструкція Держкомпраці СРСР, Мінфінансів СРСР та ВЦРПС від 14.05.1982 № 53-ВЛ; діє на території України відповідно до постанови Верховної Ради України від 12.09.1991 № 1545-XII, зокрема, в частині щодо визначення поняття суміщення професій). Таке ж визначення випливає зі змісту статті 105 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Читайте також: Сумісництво і суміщення: в чому полягає різниця

При цьому така додаткова робота допускається в одній і тій самій організації, за згодою працівника протягом законодавчо встановленої тривалості робочого дня (робочої зміни), якщо це не призводить до погіршення виконання обов’язків за основною посадою.

Суміщення професій (посад) грунтується на тому, що суміщувана посада є в штатному розписі організації, але залишається вакантною. Отже, за посадою утворюється економія фонду заробітної плати, за рахунок якої і встановлюють доплату.

Читайте також: Запис про суміщення в особовій картці та трудовій книжці

Доплату за суміщення вакантної посади можна встановити одному працівнику або ж розподілити між кількома працівниками, залежно від обсягу додатково виконуваних робіт.

Отже, при суміщенні професій (посад) обов’язки за суміщуваною посадою виконуються протягом робочого дня. Тому суміщення не табелюється, а доплата нараховується на підставі наказу про встановлення суміщення.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Якщо я скачаю файл без реєстрації, чи стану я Піратом?

Ми б на Вашому місці так не ризикували!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжуйте скачування!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Що? Вже йдете? І не дочитаєте?Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете ще більше статей, запитаннь та відповідей.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І не відволікайтеся!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль