Переведення працівника на «нижчу» посаду

1848
Можливість переведення працівника на іншу посаду (за згодою) передбачено трудовим законодавством. Ініціатором переведення може бути як роботодавець, так і працівник. Розгляньмо, як правомірно оформити переведення на «нижчу» посаду.

Переведення на постійну «нижчу» посаду

Переведення працівника на іншу посаду може ініціювати як сам працівник, так і роботодавець, але за попередньої згоди працівника на це, за винятком випадків, передбачених у частині другій статті 33 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та в інших випадках, передбачених законодавством.

Переведення працівника на «нижчу» посаду Читайте також: Переведення працівника-іноземця на іншу посаду

При переведенні працівника на іншу постійну нижче оплачувану посаду(«нижчу» посаду) за ним зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення (ч. 1 ст. 114 КЗпП). Якщо штатним розписом передбачено, що посадовий оклад на новій посаді нижчий ніж на попередній, то роботодавець зобов’язаний протягом двох тижнів після переведення зберігати середній заробіток.

Про те, що протягом двох тижнів після переведення працівник отримуватиме заробітну плату за попередньою посадою обов’язково зазначають у наказі про переведення на «нижчу» посаду.

Зразок наказу про переведення на «нижчу» посаду
(скачати)

Наказ про переведення на нижчу посаду

Увага!

Положення статті 114 КЗпП про збереження середнього заробітку за працівником, переведеним на «нижчу» роботу, протягом двох тижнів з дня переведення застосовується, якщо інше не передбачено законодавством, і в тому разі, коли переведення було з ініціативи самого працівника (п. 18 постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.1999 № 13).

Тимчасове переведення на «нижчу» посаду

У разі якщо працівника тимчасово переведено на посаду з вищим окладом, приміром — на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника, то норма частини 1 статті 114 КЗпП що збереження середнього заробітку за попередньою посадою протягом двох тижнів після переведення — не застосовується.

Переведення працівника на «нижчу» посаду Дізнайтеся, чи можливо перевести працівника на іншу роботу у наступний день після звільнення у зв’язку зі скороченням штату

Про умови оплати праці за основною посадою працівника було поінформовано при укладенні трудового договору (ст. 29 КЗпП).

Можливість тимчасового переведення працівника за його згодою на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, передбачено частиною 1 статті 33 КЗпП.

Оскільки працівника слід перевести на посаду, передбачену його трудовим договором, після тимчасового переведення на іншу посаду, то норма частини 1 статті 114 КЗпП не застосовується і працівник отримуватиме заробітну плату за своєю основної посадою із першого дня переведення.

Прикріплені файли

Доступно тільки авторизованим користувачам
  • Наказ про переведення на нижчу посаду.pdf


Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору