Кадровик01

Переведення працівника на «нижчу» посаду

  • 14 вересня 2017
  • 4467

Можливість переведення працівника на іншу посаду (за згодою) передбачено трудовим законодавством. Ініціатором переведення може бути як роботодавець, так і працівник. Розгляньмо, як правомірно оформити переведення на «нижчу» посаду.

Переведення на постійну «нижчу» посаду

Переведення працівника на іншу посаду може ініціювати як сам працівник, так і роботодавець, але за попередньої згоди працівника на це, за винятком випадків, передбачених у частині другій статті 33 Кодексу законів про працю України (КЗпП) та в інших випадках, передбачених законодавством.

Переведення працівника на «нижчу» посаду Читайте також: Переведення працівника-іноземця на іншу посаду

При переведенні працівника на іншу постійну нижче оплачувану посаду(«нижчу» посаду) за ним зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення (ч. 1 ст. 114 КЗпП). Якщо штатним розписом передбачено, що посадовий оклад на новій посаді нижчий ніж на попередній, то роботодавець зобов’язаний протягом двох тижнів після переведення зберігати середній заробіток.

Про те, що протягом двох тижнів після переведення працівник отримуватиме заробітну плату за попередньою посадою обов’язково зазначають у наказі про переведення на «нижчу» посаду.

Зразок наказу про переведення на «нижчу» посаду
(скачати)

Наказ про переведення на нижчу посаду

Увага!

Положення статті 114 КЗпП про збереження середнього заробітку за працівником, переведеним на «нижчу» роботу, протягом двох тижнів з дня переведення застосовується, якщо інше не передбачено законодавством, і в тому разі, коли переведення було з ініціативи самого працівника (п. 18 постанови Пленуму Верховного суду України «Про практику застосування судами законодавства про оплату праці» від 24.12.1999 № 13).

Тимчасове переведення на «нижчу» посаду

У разі якщо працівника тимчасово переведено на посаду з вищим окладом, приміром — на час відпустки для догляду за дитиною основного працівника, то норма частини 1 статті 114 КЗпП що збереження середнього заробітку за попередньою посадою протягом двох тижнів після переведення — не застосовується.

Переведення працівника на «нижчу» посаду Дізнайтеся, чи можливо перевести працівника на іншу роботу у наступний день після звільнення у зв’язку зі скороченням штату

Про умови оплати праці за основною посадою працівника було поінформовано при укладенні трудового договору (ст. 29 КЗпП).

Можливість тимчасового переведення працівника за його згодою на іншу роботу, не обумовлену трудовим договором, передбачено частиною 1 статті 33 КЗпП.

Оскільки працівника слід перевести на посаду, передбачену його трудовим договором, після тимчасового переведення на іншу посаду, то норма частини 1 статті 114 КЗпП не застосовується і працівник отримуватиме заробітну плату за своєю основної посадою із першого дня переведення.

Прикріплені файли

Доступно тільки авторизованим користувачам
  • Наказ про переведення на нижчу посаду.pdf
Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Ви читали:
Приєднуйтеся до закритого Клубу кадровиків!
Зареєструйтеся і Вам також будуть доступні статті

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

норм робочого часу на 2019 рік

• штатного розпису з мінімальним окладом у 2019 році

• 48 шпаргалок для безпомилкової роботи

• онлайн-сервісів та калькуляторів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися
×


Скачайте зразок трудового договору 2019

Укладання та зразок трудового договору 2019

 Скачати шаблон