Право бухгалтера засвідчувати записи у трудових книжках

1596
Посада інспектора з кадрів наразі вакантна. Чи може бухгалтер засвідчувати записи про звільнення працівників у трудових книжках?

Трудове законодавство забороняє роботодавцю вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором (ст. 31 КЗпП).

Згадаймо, що трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства (установи, організації; далі — підприємство) або уповноваженим ним органом чи фізичною особою (далі — роботодавець), за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати працівнику заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і згодою сторін (ст. 21 КЗпП)

Перелік обов’язків, що покладають на працівника, має бути визначено під час прийняття на роботу (укладання трудового договору) і закріплено в посадовій (робочій) інструкції та/або в трудовому договорі, укладеному в письмовій формі. Роботодавець може внести зміни до трудового договору (посадової або робочої інструкції) лише у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці й виключно за згодою працівника та в порядку, визначеному частиною третьою статті 32 КЗпП.

Таким чином, «призначити» працівника відповідальним за виконання певних обов’язків можна лише з одночасним відображенням цих обов’язків у посадовій (робочій) інструкції (трудовому договорі).

Отже, у посадовій інструкції (трудовому договорі) бухгалтера має бути визначено конкретний перелік обов’язків щодо ведення кад­рового діловодства, у т. ч. щодо ведення, обліку, зберігання та видачі трудових книжок працівників. Про надання бухгалтеру права засвідчувати своїм підписом записи в трудових книжках працівників також має бути зазначено у посадовій інструкції бухгалтера.

Якщо роботодавець прийме рішення про делегування бухгалтеру права підпису в трудових книжках пізніше дати укладання трудового договору, він може видати відповідний наказ про делегування права.

За таких умов при засвідченні записів у трудових книжках працівників бухгалтер має зазначати свою посаду.

Втім, виконання обов’язків з ведення кадрового діловодства може бути доручено бухгалтеру у порядку суміщення посади інспектора з кадрів. У такому разі при засвідченні записів у трудових книжках працівників має бути зазначено назву посади «інспектор з кадрів».



Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка





© Кадровик-01, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
Упс! Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!

Витратіть на реєстрацію лише 57 секунд і отримайте доступ до:

форм та зразків для скачування
✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Ключ від всіх дверей!

Реєструйтеся та отримуйте доступ до:

✓ актуальних статей від редакції журналу «Кадровик-01»
✓ докладних відповідей на складні робочі ситуації
✓ найсвіжіших новин для фахівців кадрової справи
довідників, вкрай необхідних для щоденної роботи та інших корисних матеріалів



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Ми не можемо вас відпустити з порожніми руками!

Залишайте свій e-mail та першими дізнавайтеся про наші акційні пропозиції та безплатні вебінари!