Знищення бухгалтерських документів на підприємстві

98
Перелік типових документів, що створюються під час діяльності державних органів та органів місцевого самоврядування, інших установ, підприємств та організацій, із зазначенням строків зберігання документів затверджений наказом Мін’юсту від 12.04.2012 № 578/5 (далі — Перелік).

Використовувати Перелік зобов’язані всі державні органи та органи місцевого самоврядування, інші установи, підприємства та організації, незалежно від функціонально-цільового призначення, рівня i масштабу діяльності, форми власності, під час визначення строків зберігання документів, їх відбору на постійне та тривале (понад 10 років) зберігання або для знищення.

Порядок знищення бухгалтерських документів та інших документів детально описано у консультації — «Порядок знищення документів на підприємстві».

Знищувати бухгалтерські документи по завершенню строку зберігання — не завжди дозволено

Склад і строки зберігання, зокрема бухгалтерських документів, визначаються відомчими (галузевими) переліками документів зі строками їх зберігання, які затверджують відповідні державні органи, центральні органи та установи за погодженням з Державною архівною службою України (п. 1.3 Переліку).

Строки зберігання документів, визначені в Переліку, є мінімальними, їх не можна скорочувати (п. 1.7 Переліку). Водночас кожна установа може продовжити строки зберігання документів, передбачені Переліком, якщо така потреба спричинена особливостями її роботи.

Знищення бухгалтерських документів на підприємстві Читайте також: Особливості знищення наказів про надання відпустки

Варто зазначити, що строки зберігання документів, що їх установлює Перелік, уточнені примітками. Тобто строки зберігання збільшуються у разі настання умов, визначених у примітках до Переліку. Однією з таких умов є, зокрема, для органів виконавчої влади, державних фондів, бюджетних організацій, суб’єктів господарювання державного сектору економіки, підприємств і організацій, які отримували кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовували державне чи комунальне майно, завершення ревізії, проведеної органами державного фінансового контролю за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності.

Тому, якщо поряд зі строком зберігання якого-небудь бухгалтерського документа, установленим у Переліку, міститься зазначена примітка — такий документ потрібно зберігати доти, допоки органами державного фінансового контролю не буде завершена ревізія.Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте знання та здобудьте нові

Взяти участь
Інтернет-магазин

Самое выгодное предложение

Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

Накази на підприємстві

Електронна книга для кадровика та секретаря

Читати


© Кадровик-01, 2018. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 18746-7546 ПР від 02.03.2012


  • Ми в соцмережах
... це як сніг на голову!

Не скачується? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• 40 шпаргалок для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з кадрів.У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжу читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
×

Кримінальна відповідальність за порушення у сфері праці

СКАЧАЙТЕ собі та покажіть директору