Скачайте зразок Графіка відпусток 2019 ⇓

Кадровик01

Трудовий договір з неповнолітнім: що слід врахувати роботодавцю

  • 11 жовтня 2017
  • 2718

Укладаючи трудовий договір з неповнолітнім працівником роботодавець повинен врахувати чимало нюансів. Розкажемо, які саме та продемонструємо це в зразку трудового договору з неповнолітнім працівником.

Роботодавець не повинен забувати, що законом заборонено:

  • переводити неповнолітнього без його згоди на роботу, не обумовлену трудовим договором, для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій, а також інших обставин, які ставлять або можуть ставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей (частина третя ст. 33 Кодексу законів про працю України; далі — КЗпП);
  • залучати неповнолітнього до роботи у нічний час, до надурочних робіт і роботи у вихідні дні (п. 2 частини першої ст. 55, п. 2 частини першої ст. 63 КЗпП).

Трудовий договір з неповнолітнім: що слід врахувати роботодавцю Дізнайтеся, чи можна приймати неповнолітніх на умовах строкового трудового договору

Роботодавець має пам’ятати, що:

  • тривалість щорічної основної відпустки для неповнолітніх працівників становить 31 календарний день (частина восьма ст. 6 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки);
  • щорічні відпустки працівникам віком до 18 років надають у зручний для них час (п. 1 частини тринадцятої ст. 10 Закону про відпустки);
  • щорічні відпустки працівникам віком до 18 років повної тривалості у перший рік роботи надають за їх заявою до настання шестимісячного терміну безперервної роботи на підприємстві (п. 3 частини сьомої ст. 10 Закону про відпустки).

Також законодавство про працю забороняє:

  • ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом робочого року особам віком до 18 років (частина п’ята ст. 11 Закону про відпустки);
  • заміна під час дії трудових відносин усіх видів відпусток грошовою компенсацією особам віком до 18 років (частина п’ята ст. 24 Закону про відпустки).

Згідно з частиною першою статті 193 КЗпП для робітників віком до 18 років норми виробітку встановлюють виходячи з норм виробітку для дорослих робітників пропорційно скороченому робочому часу для осіб, що не досягли 18 років. Утім, частина друга зазначеної статті надає роботодавцю можливість за погодженням з профспілковим комітетом затверджувати у передбачених законодавством випадках і розмірах та на визначені ним строки знижені норми виробітку для молодих робітників, які поступають на підприємство після закінчення загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних навчальних закладів, курсів, а також для тих, що пройшли навчання безпосередньо на виробництві.

Трудовий договір з неповнолітнім: що слід врахувати роботодавцю Читайте також: Особливості прийняття на роботу неповнолітніх в Україні

Забороняється застосування праці неповнолітніх на важких роботах і роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці (ст. 190 КЗпП, наказ МОЗ «Про затвердження Переліку важких робіт і робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці неповнолітніх» від 31.03.1994 № 46).

Також забороняється застосовувати працю неповнолітніх на підземних роботах і роботах з підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для неповнолітніх граничні норми (ст. 190 КЗпП, наказ МОЗ «Про затвердження Граничних норм підіймання і переміщення важких речей неповнолітніми» від 22.03.1996 № 59).

Трудовий договір з неповнолітнім працівником

Трудовий договір з неповнолітнім: що слід врахувати роботодавцю
СКАЧАТИ ЗРАЗОК

Прикріплені файли

Доступно тільки авторизованим користувачам
  • Трудовий договір з неповнолітнім.docx
Підписка на найактуальніші статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх кадрових подій!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Найвигідніша пропозиція
Скористайтеся найвигіднішими пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Кадрові звіти 2019

У 2019 році кадровиків очікує підготовка 13-ти звітів. Які саме звіти доведеться подавати та за якими формами складати, — у таблиці кадрових звітів 2019.

 Скачати таблицю